ПоддержатьУкраїнська

Українські банки знімають гроші з карток підприємців попри обіцяні Зеленським кредитні канікули

StopCor
StopCor

StopCor

Українські банки знімають гроші з карток підприємців попри обіцяні Зеленським кредитні канікули

Порожні вулиці, зачинені ринки та вокзали, зупинений громадський транспорт: Україна потерпає від наслідків пандемії коронавірусної інфекції. Без джерел доходів опинилися майже всі представники малого бізнесу, які через протиепідемічні заходи були змушені закрити свої крамниці та заклади. Чи допомагає українська влада підприємцям так, як обіцяла?Чи людей просто покинули напризволяще? Дізнавалась Алла Легеза.

https://www.youtube.com/watch?v=epAPKR4Bi1A&feature=youtu.be

У більшості міст запровадили режим надзвичайної ситуації та зачинили майже все, крім продуктових магазинів, аптек та АЗС, щоб врятувати людей від чуми 21-го століття.

«Я вперше у своєму житті опинився в ситуації, коли я нічого не вирішую. Тебе ніби викинули з літака з парашутом. І ти летиш, смикаєш за те кільце, а парашут поки не відкритий. І я скажу відверто, в мене поки триває такий стан», — розповідає приватний підприємець Ігор Шевченко.

Сьогодні Ігор Степанович, як і більшість його колег, по вуха у боргах через закриття бізнесу внаслідок карантину. Його працівники — вимушено у відпустках за власний рахунок, і сам підприємець ледь зводить кінці з кінцями: доходу — нуль, а оренду й податки сплачувати потрібно.

За словами бізнесмена, ще до 15 березня мер столиці Кличко заявляв, що магазини госптоварів будуть працювати. Але вже 16 березня рішенням Уряду їх закрили.

«Ще продовжується відвантаження деякого товару. Щоб ви розуміли, у нас немає таких фінансових ресурсів. Сьогодні нагальна потреба — заплатити податки, завтра нагальна потреба — заплатити за оренду. Потім я маю сплатити за кредит. Більшість малого бізнесу сидить на кредитах. Зараз цим людям, які віддали останні гроші, взагалі немає за що жити», — коментує підприємець.

 Банкіри пресують підприємців, чий бізнес тимчасово не може працювати

Докидають дров у вогонь ще й кредитори, які вдаються до «легкого пресингу». Зокрема, пана Ігоря систематично просять сплатити кредитний платіж і знімають вільні гроші на картках, попри анонсовані Президентом «кредитні канікули».

Та виявляється, чітко прописаних умов «кредитних канікул» сьогодні немає. Бо ж поки це не норма, а... рекомендація Кабміну. І, як пояснили журналістам «СтопКору» в одному із великих вітчизняних банків, клієнтів просто можуть звільнити від штрафів за несплату грошей на час карантину.

«У жодному разі не звільняють від сплати! Але ми створюємо такі умови, що клієнти у цей напружений період можуть платити якомога менше. Ми телефонуємо кожному клієнту, пропонуємо йому програму реструктуризації. Рішення про кредитні канікули приймає банк самостійно. Немає жодного документу чи закону, де написано, що банки повинні робити саме так», — зазначив прессекретар «Приватбанку» Олег Сєрга.

Другие новости