ПоддержатьУкраїнська

"Укрзалізниця" на межі банкрутства? У СБУ зацікавилися діяльністю наглядової ради перевізника

StopCor
StopCor

StopCor

'Укрзалізниця' на межі банкрутства? У СБУ зацікавилися діяльністю наглядової ради перевізника

Як вкрасти у держави мільярд? Про це, ймовірно, знають у керівництві "Укрзалізниці", довкола якої вирують гучні корупційні скандали. Однак у відповідь – уперто мовчать. Так само ігнорують і активістів, які понад місяць мітингують під стінами держустанови. До акції приєдналися навіть самі співробітники "УЗ". Докладніше про це – у новому сюжеті Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=K_COxWb_69c

Залізничники зізнаються: їздити деякими потягами – небезпечно в прямому сенсі. Тепловози – ще радянських часів, на ремонті постійно економлять. Тим часом неефективною діяльністю наглядової ради Укрзалізниці вже зацікавилася Служба безпеки.

У СБУ підсумували, що наглядова рада та її діяльність у 2018-2019 рр. не сприяли поліпшенню фінансово-економічного становища УЗ, а тільки загострили наявні проблеми.

Саме наглядова рада "Укрзалізниці" має стежити за діями керівників і фінансовими потоками відомства. Тож активісти звернулись до голови ради Шевкі Аджунера з проханням акцентувати увагу на корупційних діях високопосадовців. Зокрема, на тендерній закупівлі моторних мастил, про яку "СтопКор" розповідав у минулому розслідуванні.

У профспілці залізничників розповіли про факти корупції керівника АТ ''Укрзалізниця''. Фото: СтопКор.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" провела два ідентичних тендери на закупівлю моторних мастил на суму понад чверть мільярда гривень. З семи компаній одній відмовили одразу, чотирьом іншим спочатку підтвердили участь, а за кілька годин рішення скасували. Начебто через відсутність кількох аркушів документів, які взагалі не стосувалися цієї закупівлі. До фіналу вийшли лише дві компанії: казахстанська "Хіл-Корпорейшн Юкрейн" та вітчизняна "Корнет Холдинг". Причому обидві – з численними порушеннями.

Другие новости