ПоддержатьУкраїнська

"Укрзалізниця" закуповує у Росії старі вагони для подальшого використання

StopCor
StopCor

StopCor

'Укрзалізниця' закуповує у Росії старі вагони для подальшого використання

Укрзалізниця закупила 210 вагонів  у російської компанії АТ «Русагротранс», які майже всі 1983 року виробництва та у яких закінчився нормативний строк експлуатації. Україна невдовзі отримає металобрух у вигляді ще 329 вагонів. 

 Фото: sbu.ua

Про це розповів голова Комітету з розвитку інфраструктури Федерації роботодавців України Максим Шкіль у  блозі на "Стопкорі"

"Наразі в Україні єпрофіцит вагонів, що призвело до падіння ставок перевезення вантажів та економічної кризи в галузі залізничних перевезень та галузі вагонобудування.

На це є дві причини:

1. «Укрзалізниця» не списує вагони, у яких закінчився термін експлуатації, а постійно продовжує термін їх служби, що не відповідає світовій практиці і є економічно необґрунтованим.

2. «Укрзалізниця» дозволяє ввезення та експлуатацію на території України вагонів з РФ, які з врахуванням року виробництва (переважно 1980-ті) є брухтом. Крім того, «Укрзалізниця» дозволяє випуск на колії вагонів із продовженим терміном служби", - пише Максим Шкіль.

За його словами, у результаті зупинилась робота українських виробників вагонів, зростає безробіття, згортаються інвестиції у новий рухомий склад, надалі це спричинить на падіння ВВП. Страждають також українські та міжнародні логістичні компанії, провідні вітчизняні аграрні холдинги, які інвестували кошти в новий рухомий склад.

Після звернення до міністра інфраструктури Криклія та голови Укрзалізниці з проханням заборонити експлутацію старих вагонів з Росії та вагонів, технічний стан яких не відповідає вимогам, попри обіцянки - цього зроблено не було. Натомість, є  телеграма УЗ від 3 липня з дозволом ввозити 539 вагонів АТ «Русагротранс»,  у яких закінчився нормативний строк експлуатації.

Шкіль повідомив, що звернувся до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням термінового втручання в ситуацію для захисту української економіки.

Другие новости

'Нагрел руки' на полмиллиарда? Журналисты обратились в ГБР по делу главного полицейского Волыни Крошка

"Нагрел руки" на полмиллиарда? Журналисты обратились в ГБР по делу главного полицейского Волыни Крошка

СтопКор направил запрос в ГБР, чтобы прояснить детали вероятной схемы зароботков руководителя Главного управления Национальной полиции Волынской области Юрия Крошко