ПоддержатьУкраїнська

В Україні припинився ріст озимих культур – подробиці

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні припинився ріст озимих культур – подробиці

На полях України через теплу погоду спостерігається припинення ростових процесів озимих культур.

Кліматичні умови 2019 року істотно відрізнялися від середніх багаторічних показників, що у свою чергу вплинуло на вегетацію та стан посівів озимих на полях.

За температурним режимом 2019 рік виявився рекордним за всі роки спостережень (починаючи з 1900 року). Середня річна температура повітря виявилася на 2,7°С вище норми (1961-1990) і на 1,8°С вище середніх багаторічних показників періоду 1981-2010 рр.

Річна кількість опадів у середньому по країні становила 87% від норми, в областях Лісостепу — 73%, найбільший дефіцит спостерігався на території Одеської, Черкаської, Вінницької, Чернігівської та Тернопільської областей — 50-65% від річної норми, повідомляє "УкрАгроКонсалт".

В результаті аномально теплої погоди протягом останньої декади грудня у посівів озимих на всій території країни за винятком східних областей відзначалися слабкі ростові процеси.

Наприкінці останньої декади грудня — початку січня спостерігалося припинення ростових процесів у озимих культур. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур в холодні ночі знижувалася до -3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.

Другие новости