ПоддержатьУкраїнська

В Україну поставки газу з Європи рекордно знизилися

StopCor
StopCor

StopCor

В Україну поставки газу з Європи рекордно знизилися

"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) за підсумками січня-квітня 2021 року транспортував на замовлення клієнтів 0,55 млрд кубометрів газу з ЄС в Україну, що в 7 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє "БiзнесЦензор", передає "Курс України".

 Фото: 24 Канал

У тому числі зі Словаччини було транспортовано 0,07 млрд кубометрів, з Угорщини - 0,48 млрд кубометрів.

При цьому з Польщі, Румунії та Молдови поставки газу майже не здійснювалися.

Усього в режимі віртуального реверсу надходження газу в Україну склало 0,49 млрд кубометрів, або 88%.

За цей період Оператор ГТС також здійснив транспортування в підземні сховища газу (АТ "Укртрансгаз") 0,08 млрд кубометрів газу, що становить лише 6% від аналогічного показника за аналогічний період минулого року, коли постачальники активно закачували газ на зберігання в ПСГ.

"За аналогічний період 2020 року замовлення клієнтів ОГТСУ зробив транспортування в ПСГ для подальшого зберігання 1,3 млрд куб. м газу, в цьому - тільки 80 млн куб. м. Частково ця тенденція обумовлена ​​високими цінами на європейських газових хабах. І поки мусимо констатувати рекордно низький рівень імпорту газу в Україну за останні місяці", - прокоментував комерційний директор ОГТСУ Євген Тодоров.

За словами Тодорова, Оператор ГТС чекає, що в другому-третьому кварталах почнеться імпорт для закачування газу в ПСГ з метою підготовки для наступного опалювального сезону.

У компанії уточнили, що надходження газу в режимі "митний склад" у січні-квітні 2021 року склало 0,08 млрд кубометрів (з них 12% - в режимі short-haul). В цей же період роком раніше замовники послуг завезли 1,22 млрд кубометрів, з яких 27% - short-haul.

Реекспорт газу з України в січні-квітні 2021 року склав 0,68 млрд куб. м, тоді як минулого року трейдери майже не замовляли послуг реекспорту.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, президент доручив РНБО перевірити землі і жителів Конча-Заспи та Пущі-Водиці.

Другие новости