ПоддержатьУкраїнська

ВАКС може створити перший прецедент з конфіскації приватної власності в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

ВАКС може створити перший прецедент з конфіскації приватної власності в Україні

В понеділок 12 жовтня має відбутися  слухання щодо апеляції у Вищому Антикорупційному суді у справі про доарешт та подальшу конфіскацію двох ТЕЦ на Львівщині, які є речовими доказами у справі Дубневичів. Попереднє рішення було ухвалене 29 вересня. В ньому йшлося про наступне. Позов прокурора САП задовольнити частково: дозволити доарешт майна згідно з переліком, проте заборонити конфіскацію та подальшу реалізацію майна на аукціоні.

 Фото: ВАКС

Журналісти поспілкувалися з правозахисниками та розповіли, які можливі ризики у разі, якщо апеляція ВАКС задовольнить позов прокурора повністю.

«Тиск, який чиниться на ВАКС з цього приводу, переходить всі межі – Міністр публічно погрожує суду, що в разі «неправильного» рішення, буде впливати на позицію суддів всіма можливими способами. А ризики для правового прецеденту – колосальні. Тож ВАКС знов опинився між двох вогнів: чи рішення має бути законним, чи «за вказівкою»? Невідомо, яку позицію в даному випадку займуть судді апеляції, а отже зберігаються ризики того, що саме ВАКС, який протягом року відстоював принципи законності, може прийняти безпрецедентне рішення відчуження приватної власності, тим самим демонструючи «зелене світло» всім: в Україні приватна власність не захищена законом, у вас можуть відібрати і поділити все», – йдеться в статті.

Нагадаємо, ТЕЦ було арештовано ще в 2018 році як речовий доказ та знаряддя можливого злочину в справі братів Дубневичів. Після того АРМА передала ці активи в управління недолугому управителю, який згенерував боргів близько мільярда гривень і зник. Міста знов залишились без опалення. Та замість того, щоб нарешті передати ТЕЦ в управління області, їх незаконно та з порушенням процедури фактично захопив НАК «Нафтогаз».

Другие новости