ПоддержатьУкраїнська

«Велике крадівництво» триває: на Дніпропетровщині продовжують незаконно вивозити пісок на будівництво дороги Н-31

StopCor
StopCor

StopCor

«Велике крадівництво» триває: на Дніпропетровщині продовжують незаконно вивозити пісок на будівництво дороги Н-31

Село Рудка, Царичанський район Дніпропетровської області. Тут на замовлення компанії «Автомагістраль-південь» продовжують намивати пісок на землях сільськогосподарського призначення та вивозити його на будівництво дороги Н-31.

 Фото: СтопКор

Про це з місця події повідомляє кореспондент «СтопКору» Олександра Сербін.

«"Автомагістраль-південь" продовжує вивезення піску, купленого через фірму-прокладку ТОВ "Філ Гуд Інкорпорейтед", створену колишнім керівником Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області Владиславом Животченком, який є сватом вже відомого нам Дмитра Алмазова», – повідомила вона.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

За словами Сербін, водії вантажівок із піском не змогли показати на прохання журналістів ТТН, зазначивши, що не мають їх.

Активісти ВГО «Стоп корупції», які теж перебувають на місці події, викликали поліцію. Варто зазначити, що роблять вони це регулярно – проте адекватної реакції від місцевих правоохоронних органів немає.

Нагадаємо:

Дорога Н 31 — автомобільний шлях національного значення. Проходить територією Дніпропетровської та Полтавської областей.

З травня 2019 року триває будівництво нової траси першої категорії Дніпро — Решетилівка, яка з'єднає обласний центр з трасою М03. Ділянку траси, прокладену в обхід навколо Петриківки, Лобойківки, Красного та Кобеляк, відкрито у грудні 2020 року.

У 2020 році компанія-фігурант понад 60 справ «Автомагістраль-Південь» виграла найбільший у своїй історії тендер – понад 10 млрд грн на будівництво автодороги державного значення Н-31.

Як з’ясували журналісти «СтопКору», матеріали на «Велике будівництво» компанія бере з численних нелегальних кар’єрів.

Власник земельних ділянок (близько 24), на яких копають пісок, – колишній очільник «Автомагістраль-схід» Дмитро Алмазов. Ця фірма спеціалізується на автошляхових роботах і через бенефіціарів пов’язана з будівельним гігантом «Автомагістраль-південь».

Пісок копають під різними приводами, наприклад, створення ставку, або видобувають із земель сільськогосподарського призначення.

Далі незаконно видобуті копалини продають через посередника ТОВ «Філ Гуд Інкорпорейтед» (створив Животченко – сват Алмазова) компанії-підряднику «Автомагістраль південь».

Зазначимо, окрім незаконного видобутку піску, на Дніпропетровщині користується популярністю схема з отримання надприбутків з продажу копалин на «Велике будівництво». Для споживачів середня ринкова ціна легально видобутого піску складає 160-200 гривень за тонну. Натомість підрядники на кшталт «Автомагістралі» закуповують копалини за ціною 16-20 грн за тонну – йдеться про десятикратний «навар».

Другие новости