ПоддержатьУкраїнська

Високий градус напруги в Кривому Розі: протести працівників та невдоволення місцевих

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

Високий градус напруги в Кривому Розі: протести працівників та невдоволення місцевих

16 жовтня у Кривому Розі відбувся масштабний протест працівників місцевих кар'єрів. Робітники виступали за збереження робочих місць, на противагу їм вийшли місцеві, невдоволені екологічною ситуацією в місті. За подіями стежила знімальна група «СтопКору».

 Робітники вимагають збереження робочих місць Фото: СтопКор

«У Кривому Розі відбулося фактично зіткнення лобами двох сторін. Близько двох сотень працівників вийшли з заявою про те, що хочуть збереження робочих місць. Оскільки місто – один із найбільших промислових центрів України. Місцеві жителі заявляли про те, що їхні права порушуються. Люди наголосили, що невдоволені екологічною ситуацією в місті. У натовпі ми також помітили декілька підбурювачів, із подачі яких розпочався справжній балаган. «Координатори» підбурювали людей на невдоволення та провокували словесні перепалки, тож конструктивної бесіди не вийшло», – зазначає кореспондент «СтопКору» Марія Гураль.

Люди категорично вимагали закриття підприємств та наголошували на тому, що кар’єр занадто близько розташований до домівок.

 Люди невдоволені екологічним станом у місті Кривий Ріг Фото: СтопКор
 Між людьми та робітниками розпочалася словесна перепалка Фото: СтопКор

При цьому, за словами робітників, технологічні процеси видобування навпаки були оптимізовані за останні роки.

«Інженери підприємства вживали та вживають заходів для зменшення рівня пилу та шуму, щоб не заважати місцевим жителям. Хоча раніше про такі речі навіть не йшлося технологічно. Тим паче підприємства сплачують мільйонні податки до державного бюджету. Ми хочемо врегулювання ситуації, ми також живемо у Кривому Розі. Але й виступаємо за збереження наших робочих місць та зарплат. Наше місто завжди було й буде промисловим, тож ставити руба питання про закриття – це загрожує втратами як для людей, так і для держави», – сказав у коментарі журналістам один із працівників.

Хоча більшість людей була налаштована категорично, знайшлися і ті, що зауважили на соціальній відповідальності гірничодобувних компаній.

«Я за те, щоб у нашому місті працювали підприємства. Але я за те, що має також бути соціальна відповідальність. Тобто не просто тупо заробляння грошей», – сказав місцевий житель.

 Майже 2 сотні працівників вийшли на протест Фото: СтопКор
 Місцевих жителів підбурювали до конфронтації Фото: СтопКор

Поліцейські, які стежили за дотриманням порядку на місці подій, були змушені викликати підкріплення.

Зазначимо, Кривий Ріг – місто, де зосереджені металургійні та гірничодобувні підприємства. Не так давно там активізувалися місцеві громадські організації, які нібито виступають за збереження довкілля.

Як повідомляв журналіст «СтопКору» Кирило Вольний, який провів власне розслідування, у місті з’явилися вимагачі коштів. Вони висувають претензії до підприємств, прикриваючись громадською діяльністю та захистом довкілля.

Зокрема, журналіста здивував той факт, що підприємства працюють уже багато років, але невдоволення розпочалися саме зараз. Він висловив припущення, що наразі у Кривому Розі триває кампанія з підбурювання людей, аби ті розпочинали боротьбу з підприємствами. Утім, найцікавіше в цій історії те, що у «підбурювачів» може бути свій власний як економічний, так і політичний інтерес.

Другие новости