ПоддержатьУкраїнська

Вкрав землю й обдирає мешканців: проти забудовника ЖК «Сонячна брама» відкрили провадження

StopCor
StopCor

StopCor

Вкрав землю й обдирає мешканців: проти забудовника ЖК «Сонячна брама» відкрили провадження

Перерахував до бюджету країни-агресора майже мільйон рублів: пансіонат «Севастополь» у Ялті активно працює, попри заяви його власника, українського забудовника Толмачова, про те, що заклад давно закритий. Чому власник готелю вдає, що не знає, що відбувається з його бізнесом? І в яких інших сумнівних справах замішаний забудовник? Дивіться у розслідуванні Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=uo3yJJpFvhs&t=130s

У найзеленішому районі Києва, Голосіївському, розрісся справжній гігант, житловий комплекс бізнес-класу «Сонячна Брама». 2003 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка уклав договір на будівництво тут житлових будинків з ТОВ «Т.М.М.». Висотки мали розміщуватися на 6 гектарах землі, яка належить на праві постійного користування університету.

Компанія виконала всі зобов'язання і навіть більше, адже частину будинку та підземний паркінг вона самовільно звела просто на сусідній ділянці, яка перебуває у державній власності. Тепер за цим фактом поліція веде кримінальне провадження. А у 2019 році на житловий комплекс наклали арешт.

 ЖК ''Сонячна брама'' звели на землях КНУ ім. Шевченка Фото: СтопКор

«Посадові особи ТОВ «Фірма Т.М.М.» за сприяння службових осіб ДАБІ України здійснили захоплення земельної ділянки та будівництво на ній житлового будинку з підземним паркінгом, що призвело до обмеження користування державою вказаною земельною ділянкою», – йдеться у документах провадження.

Сам Толмачов коментує це коротко: розслідування замовне. Але варто зауважити: це – далеко не єдина справа, яка відкрита проти компанії. Так, 2017-го року Дзержинський районний суд Харкова виніс рішення щодо визнання недійсними тарифів фірми «Т.М.М.» про надання житлово-комунальних послуг.

Якщо простіше, мешканці цього будинку, зведеного Т.М.М., переплачували за опалення та за послуги з утримання прибудинкової території. Так само як і власники квартир у «Сонячній брамі».

«Отримав платіжку сьогодні. У всіх такі цифри? Я шокований. Опалення 2908 гривень. У квартирі прохолодно», «Опалення 3162 гривні. У квартирі завжди не більше 21-го градусу. Виходить, в кожному будинку своя ціна. Цікаво дізнатися, від чого вона залежить», «За тепло я взагалі дар мови втратив. 3226 гривень. Можливо, громадянин Толмачов вирішив нашим коштом зі своїми боргами порішати?», – обурюються мешканці комплексу.

Другие новости