ПоддержатьУкраїнська

Вовки – ситі, вівці – цілі, цап – відбувайло: як фіскали "повертають" кошти до бюджету

StopCor
StopCor

StopCor

Вовки – ситі, вівці – цілі, цап – відбувайло: як фіскали 'повертають' кошти до бюджету

У поті лиця чи засукавши рукава? ДФС рапортує про збільшення ККД своєї роботи, проте аналіз справ показує – ефективність діяльності фіскалів так само "на нулі", на медаль заслуговує хіба що винахідливість і креативність у малюванні показників.

Як одне з найбільших підприємств, яке відповідає за виробництво курятини в Україні, потрапило у поле зору СБУ та який зиск у цій справі побачили слідчі Офісу великих платників податків – дивіться у розслідуванні Лілії Ткачук.

https://www.youtube.com/watch?v=FSYmVd9ohyM

У 2015 році Служба безпеки України проводила досудове розслідування щодо фінансування тероризму рядом підприємств. У ході цього розслідування було встановлено фіктивні компанії, зокрема й ТОВ "Норсвуд", яке мало господарські відносини з "Миронівським заводом з виготовлення круп та комбікормів".

В межах розслідування цього кримінального провадження СБУ призначило позапланову податкову перевірку. Проведеною перевіркою стосовно взаємовідносин з ТОВ "Норсвуд" підприємству "Миронівський завод з виготовлення круп та комбікормів" донараховано податків в сумі 20 млн грн.

Згідно з рішенням Київського окружного адміністративного суду, результати перевірки визнані законними, оскільки суд не задовольнив позов підприємства про скасування податкових повідомлень рішень, прийнятих за актом податкової перевірки.

Як наслідок – підприємство сплатило донараховані податки. А зараз – увага! – найцікавіше: податкові міліціонери, розуміючи, що з цього може бути показник роботи, через пів року відкривають кримінальне провадження за цим же фактом (ухилення від сплати податків на суму 20 млн грн).

Податківці скористались готовою справою?

"Тут дуже гарно простежується те, що 18 червня провадження було внесено в ЄРДР, через тиждень було долучено лист про те, що в Миронівки відсутній податковий борг, а уже через 5 днів провадження скеровано до суду. Тобто розслідування справи тривало всього 12 днів. 12 днів розслідування – 20 млн в бюджеті, нібито від роботи податкової міліції. Геніально, чи не так?", – коментує на умовах анонімності податковий офіцер Олексій.

Наш інсайдер розповідає, що такі справи робляться тільки заради показника ефективності податківців: очевидно, покликали директора і сказали: визнайте свою провину, ми вас направимо за цим фактом до суду, звільнимо від кримінальної відповідальності й не будемо дивитись на вашу господарську діяльність та починати вивертати вас навиворіт.

Зі свого боку підприємство, щоб не піддавати незаконному тиску своїх працівників, вимушене йти на такі компроміси і призначає когось із своїх працівників "цапом-відбувайлом".

Найцікавіше в цій історії те, що провину на себе взяв не директор, навіть не бухгалтер, які згідно з законодавством відповідають за правильність нарахування та сплату податків, а звичайний керівник відділу підприємства, який до бухгалтерського обліку не має жодного відношення.

Журналісти "СтопКору" неодноразово надсилали запит з проханням прокоментувати позицію підприємства, привозили їм запити особисто, проте відповіді не отримали. А працівник, що взяв провину на себе, у телефонній розмові повідомив, що цю ситуацію коментувати не буде, оскільки це "не особисте життя, а відносини з роботодавцем".

Другие новости