ПоддержатьУкраїнська

«Серёжа – молодец»: у ДФС для отримання показників фальсифікують справи?

StopCor
StopCor

StopCor

«Серёжа – молодец»: у ДФС для отримання показників фальсифікують справи?

Перемога! Чи все-таки ні? Перший заступник очільника ДФС Сергій Білан повідомив у соцмережі, що завдяки співробітникам податкової міліції Офісу великих платників податків компанія, яка умисно ухилилася від сплати понад 608 млн грн обов’язкових платежів, відшкодувала в бюджет завдані збитки.

Та як показує хід і фабула цього провадження, працівники податкової міліції спрацювали на власний показник, а не на відшкодування завданих державі збитків. Деталі заплутаної справи – у відеосюжеті Лілії Ткачук.

https://www.youtube.com/watch?v=FSYmVd9ohyM

Протягом двох місяців редакція «СтопКору» намагалася почути позицію самого підприємства ДП «Східний ГЗК» та особи, яка взяла на себе відповідальність. Журналісти надсилали запити, приїжджали на підприємство і навіть навідувалися до головного бухгалтера додому, але так його і не застали.

Суддя, яка ухвалила рішення у цій справі, підтверджує, що сумою, про яку йде мова, як про податковий борг, був плановий платіж – сплата частини чистого прибутку, а не сплата податку.

«На підтвердження того, що здійснено відшкодування всіх збитків до матеріалів клопотання було долучено платіжні доручення на сплату – це була сплата підприємством ДП «Східний ГЗК» частини чистого прибутку, що сплачується до бюджету», – зазначає голова Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Інна Павловська.

 Підприємство ''покарали'' за злочин, якого не було?

Що ж примусило головного бухгалтера великого державного підприємства зізнатися у скоєнні злочину, який останній не вчиняв? Тому що й злочину як такого не було.

Про мотиви як самого підприємства, так і головного бухгалтера можна лише здогадуватись. Але з усієї цієї історії стає зрозуміло, що податкова міліція не безкоштовно такою схемою закриває очі на реальне розкрадання та розтрату державних коштів, при цьому приписуючи собі перемогу у відшкодуванні збитків, які навіть не були завдані.

Тобто кошти, що й так мали потрапити на рахунки міністерства, туди потрапили, однак заслуга податкової міліції – нульова.

Другие новости