ПоддержатьУкраїнська

Юристи звернулися до керівництва НАБУ через контрабанду на митниці

StopCor
StopCor

StopCor

Юристи звернулися до керівництва НАБУ через контрабанду на митниці

Юристи "Стоп корупції" звернулися до голови Національного антикорупційного бюро Артема Ситника через системну злочинну діяльність на прилеглій території до українсько-польського пункту перетину кордону "Шегині", Мостиського району Львівської області.

Усі факти юристи виклали в повідомленні про вчинення злочину. За даними правників, через державний кордон України до Польщі постачають та збувають контрафактну підакцизну продукцію.

"У результаті журналістського експерименту ми зафіксували та задокументували масову гуртово-роздрібну реалізацію контрафактних цигарок та алкогольних напоїв (що є підакцизним товаром), безпосередньо перед пунктом перетину кордону "Шегині", що здійснюється систематично та без отримання дозволів. Зокрема, найбільша точка збуту розташована на ПП "Шегині" за 10 метрів від кордону з Польщею в павільйоні під назвою "Андрій".

Контрафактний товар відпускають щоденно з 08:00 до 23:00 години, продають без акцизних марок, ліцензій на право торгівлі підакцизною продукцією та без касових апаратів. На упаковках не вказують виробника, а вартість товарів удвічі - втричі нижча, ніж в офіційних торгівельних мережах", - оприлюднюють результати розслідування юристи "Стоп корупції".

За даними юристів, це не поодинокий випадок, аналогічна торгівля відбувається і на інших вільних ділянках біля ПП "Шегині" з павільйонів та автомобілів.

Також у зверненні правники навели конкретні приклади "навару" від протиправної діяльності на кордоні. Зокрема, правники описали експеримент, на який пішли журналісти "СтопКору".

"Авторка сюжету придбала блок цигарок "Парамаунт" за 85 грн (8,5 грн. за пачку), на яких було зазначено – "виробник Дубай" та "лише для експорту". При цьому, за нашою інформацією, ці контрафактні цигарки виготовлені на території України в підпільних цехах, а інформація, зазначена на упаковці, є неправдивою", - уточнюють юристи.

Контрафактну продукцію реалізовують одразу за пунктом перетину на Польській стороні. Наприклад, зазначену пачку цигарок "Парамаунт" (або схожих) на території Польщі в прикордонному магазині продають уже за 4 злотих (25,6 грн. 60).Тобто загальна сума за блок була вже 256 гривень. Отже, на одному блоку сигарет незаконний та неоподатковуваний прибуток у 171 гривень, підраховують навар продавців-нелегалів юристи.

Правники "Стоп корупції" припускають, що до справи причетні прикордонники та правоохоронці.

"Зважаючи на те, що вищевикладена діяльність на території ПП "Шегині" Львівської області здійснюється систематично, а контрабандні шляхи є сталими і загальновідомими, можна припустити, що керівництво митного підрозділу ДФС ПП "Шегині" та місцевого підрозділу поліції сприяє злочинній діяльності.

"Львівська митниця ДФС України не вживає жодних активних дій щодо боротьби з контрафактом та контрабандною діяльністю на території цього пропускного пункту", - зазначають юристи.

Юристи зауважують, що торгівці контрафкту та контрабанди порушують Податковий Кодекс України, Правила роздрібної торгівлі тютюновими виробами, Закону України "Про захист права споживачів", Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та мають ознаки злочинів, передбачених: ст. 201 КК України (контрабанда), ст. 204 КК України (незаконне виготовлення зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) та призводять до значних втрат держави.

У діях керівництва і службових осіб Львівської митниці ДФС та місцевих правоохоронних органів юристи вбачають ознаки злочинів, передбачених Ст. 367 КК України (службова недбалість) та Ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем).

Юристи звернулися до керівництва НАБУ через контрабанду на митниці
Юристи звернулися до керівництва НАБУ через контрабанду на митниці
Юристи звернулися до керівництва НАБУ через контрабанду на митниці

Другие новости