ПоддержатьУкраїнська

За 22 роки цінність гривні знизилась у 14 разів – НБУ

StopCor
StopCor

StopCor

За 22 роки цінність гривні знизилась у 14 разів – НБУ

У НБУ проаналізували купівельну спроможність нацвалюти – гривні. Так, за 22 роки вона демонструвала тенденцію до зниження. 

Новину повідомляє прес-служба НБУ, передає "Преса України".

Директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко виступив на брифінгу, в ході якого прозвучала невтішна статистика щодо нацвалюти. Як виявилось, починаючи з 1996 року, тобто за 22 роки, купівельна спроможність гривні знизилась у 14 разів.

"З часу проведення грошової реформи, банкнотний ряд в Україні поповнився номіналами нових банкнот. Зараз він є надмірним і не повністю відповідає змінам, що відбулися в країні за цей час. Збільшення кількості номіналів збільшує витрати на їх обіг", – пояснив він.

За словами Зайвенка, наразі купівельна спроможність банкноти номіналом 1 гривня становить 7 копійок, 2 грн – 14 копійок, 5 грн – 36 копійок, 10 грн – 71 копійка, якщо порівнювати з купівельною спроможністю 1996 року.

При цьому експерт додав, що частка монет номіналом від 1 до 10 копійок в обігу становить 73,4% від усіх монет, а монет номіналом 25 копійок – 13,3%. Крім того, під час виступу Віктор Зайвенко розповів, що НБУ не планує вводити в обіг гроші з пластику, як пропонувалось раніше. За його словами, є країни, з відповідним кліматом, де такі гроші актуальні, однак не в Україні.

До слова, раніше українську гривню було названо найнедооціненішою валютою за "індексом Біг-Мака". Про це повідомило видання The Economis, яке й оприлюднило індекс за 2018 рік. Так, середня ціна Біг-Мака становить $5,28, в Україні він доступний за $1,64. Експерти пояснили, що в Україні купівельна спроможність гривні в 3,22 раза більше, ніж купівельна спроможність долара в США.

Другие новости