ПоддержатьУкраїнська

Забрали гроші й документи: незаконними діями столичних СБУ-шників у ЖК «Баварія» зацікавились у ДБР

StopCor
StopCor

StopCor

Забрали гроші й документи: незаконними діями столичних СБУ-шників у ЖК «Баварія» зацікавились у ДБР

Справа про хабарництво чи тиск на підприємців? Співробітники Служби безпеки провели обшуки у головному офісі столичної будівельної компанії, хоча стаття, за якою розпочали кримінальне провадження, не належить до підслідності СБУ. Кому заважає ЖК «Баварія»? Та чому забудовнику не повертають вилучені гроші? Дивіться у сюжеті Любові Данчої.

https://www.youtube.com/watch?v=cGAs7UV1w6o&t=85s

На кадрах відео, яке потрапило до нашої редакції, добре видно, як спочатку працівники СБУ вилучають гроші з сейфа, рахують їх, а потім виходять з кімнати з купюрами у руках.

Хоча до відеофіксації дій правоохоронців теж є запитання. Адже під час проведення обшуків камера слідчого, який мав би відповідно до закону фіксувати проведення обшуків, була вимкнена.

 Обшуки провели без дозволу суду Фото: скріншот

«На момент, коли ця камера була вимкнена, працівник СБУ заходить до офісного приміщення, де уже були вилучені гроші, і заносить пачку купюр номіналом по 200 грн. Заносить у своїх руках, сідає за стіл, ховає під стіл, за відсутності одного понятого. Інший працівник СБУ описує ці гроші. Він починає з-під столу діставати по одній купюрі та підкладати у загальну масу грошей, які були вилучені. На мій погляд, це є саме фальсифікація доказів. Ми написали заяву, і в цьому має розбиратися ДБР», – коментує адвокат забудовника Андрій Мазалов.

Після обшуків заарештували двох працівників офісу, яких відпустили тільки через декілька діб.

Понад те, під час обшуків слідчі вилучили гроші, печатку та документи. А незаконність дій правоохоронців встановлена ухвалою Києво-Святошинського суду від 24 листопада, додає адвокат.

Як наголошує пан Мазалов, коли проводився цей невідкладний обшук, слідчий мав постфактум звернутися із клопотанням до суду про надання дозволу на проведення цього обшуку.

Проте слідчий суддя, розглянувши це клопотання, відмовив у його задоволенні, тобто обшук є незаконним. Тож, відповідно до закону, якщо на вилучене майно не було накладено арешт судом, слідчий зобов’язаний негайно його повернути. Однак до цього часу, за словами забудовника, майно так і не повернули.

Другие новости