ПоддержатьУкраїнська

"Закон про СПЛІТ – це псевдореформа, яка передбачає перерозподіл страхового ринку серед лобістів ініціативи", – нардеп Максим Поляков

StopCor
StopCor

StopCor

'Закон про СПЛІТ – це псевдореформа, яка передбачає перерозподіл страхового ринку серед лобістів ініціативи', – нардеп Максим Поляков

На сьогодні немає жодної потреби для проведення псевдореформи на небанківському ринку фінансових послуг, а ухвалення нового законопроекту № 2431-а вигідне лише для його лобістів, які скупили частину страхових компаній в Україні та хочуть перерозподілу ринку у своїх комерційних інтересах. Таку думку щодо так званого закону про СПЛІТ у ході прес-конференції висловив народний депутат, секретар профільного комітету ВР Максим Поляков.

«Законопроект протягом трьох років намагаються просунути спочатку екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева, а тепер її заступниця Рожкова. Немає жодної потреби для прийняття цієї ініціативи та проведення такої псевдореформи. Я як секретар профільного комітету ВР вивчав світову практику. Законопроект не є реформаторським, включає приєднання комісії до Нацбанку. Фактично це створення окремої гілки Нацбанку. У них немає розуміння, що це таке.

На сьогодні ця сфера охоплює понад 2 тисячі установ, десятки тисяч людей. Закон про СПЛІТ не передбачає змін в якості обслуговування, не буде захисту прав споживачів фінансових послуг. Ключові лобісти скупили кілька страхових компаній, вони хочуть їх розвивати на ринку, а після такої псевдореформи лише вони й залишаться на ринку. Поглинути та винищити – про реформу не йдеться», – зазначив народний депутат Максим Поляков.

Також, за словами політика, на сьогодні небанківські установи сплатили на мільярд більше податків до державного бюджету, ніж державні. При тому, що доля небанківських фінкоманій від загального ринку складає лише 10 відсотків і це говорить про їхню значно більшу ефективність.

Додамо, що одіозний законопроект № 2431-а передбачає передачу регулювання та нагляд за небанківським фінансовим ринком від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

На завтра, 22 листопада, у ВР запланований розгляд другого читання ініціативи.

Зауважимо, що на думку експертів, з якими поспілкувались журналісти «СтопКору», ініціатива «зачищає» сферу небанківського фінансового ринку, порушує права споживачів та суперечить законам України та головному з них – Конституції.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/561710697576130/

Другие новости