ПоддержатьУкраїнська

Закриють чи ні: майже всі банки пройдуть стрес-тест від НБУ

StopCor
StopCor

StopCor

Закриють чи ні: майже всі банки пройдуть стрес-тест від НБУ

Оцінку якості активів у 2020 році будуть проходити 74 з 75 установ, які мають банківські ліцензії.

Національний банк України опублікував перелік банків, які мають проходити стрес-тестування в поточному році, а також затвердив технічне завдання для його проведення. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Оцінка стійкості буде здійснюватися станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що оцінку якості активів у 2020 році будуть проходити 74 з 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк "Розрахунковий центр", який здійснює тільки розрахункові операції, не буде проходити оцінку стійкості).

В 2020 році стрес-тестування будуть проходити наступні банки: Ощадбанк, Альфа-Банк, Укрексімбанк, ПУМБ, Універсал Банк, Банк Південний, ТАСкомбанк, Мегабанк, А-Банк, Сбербанк, Банк Кредит Дніпро, банк Восток, МТБ Банк, Банк інвестицій та заощаджень, ПРАВЕКС-БАНК, банк Форвард.

"За результатами оцінки стійкості для банків буде визначений необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності капіталу (Н3)", - зазначили в НБУ.

Другие новости