ПоддержатьУкраїнська

«Зашкварний» керівник з ДАБІ Одещини порушує право на доступ до публічної інформації

StopCor
StopCor

StopCor

«Зашкварний» керівник з ДАБІ Одещини порушує право на доступ до публічної інформації

Зашкварний виконувач обов’язків директора Департаменту ДАБІ в Одеській області Андрій Грейц дозволяє собі або своїм підлеглим не надавати потрібну інформацію у відповідях на офіційні запити від громадських антикорупційних організацій.

 Андрій Грейц Фото: rnbee

Зокрема, ГО «Стоп корупції» неодноразово надсилала запити на отримання публічної інформації на адресу Департаменту. Горе-відповіді від Департаменту, виконавцем яких є вже відома, причетна до багатьох скандальних об’єктів начальник дозвільного відділу Фірко Юлія, та які підписані Грейцем, не забарились.

Зі змісту листів дуже схоже, що Фірко та Грейц досить добре володіють практикою рерайтингу та основами програми Microsoft Office Word, адже копіювати норми законів та вставляти їх у текст відповіді у них виходить набагато краще, аніж виконувати свої обов’язки.

Відтак, у цих листах Департаментом не було надано запитуваної організацією інформації, натомість Департамент посилався на норми законодавства та надав посилання на портал електронної системи в інтернеті e-constructhion.gov.ua і зауважив, що представники організації самостійно можуть отримати запитувану інформацію.

Зазначимо, що у Законі України «Про доступ до публічної інформації», зокрема у ст. 22 досить чітко вказано, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

 Фото: скріншот
 Фото: скріншот
 Фото: скріншот

Тобто надання Департаментом листів із зазначенням посилання в інтернеті та формальне цитування норм закону є такими, що порушують ст.34 Конституції України та норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Варто додати, що після ряду скандалів у ДАБІ Одещини на зміну Грейцу прийшла пані Олеся Криворучко – особа, відома як повністю підконтрольна одіозному директору Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Василю Буюклі.

Пильно стежимо за діяльністю нової в.о. директора Департаменту та висвітлюємо актуальні новини.

Представники організації публічно просять Державну архітектурно-будівельну інспекцію України прокоментувати поведінку представників територіального органу, а також звертаються до Міністерства розвитку громад та територій України в особі Олексія Чернишова та Василя Лозинського з питанням: чи не вважають вони, що настав час для реагування з їхнього боку?

Другие новости