ПоддержатьУкраїнська

Зброя та студентські мітинги: у Києві ексдиректор коледжу розбурхує конфлікти із МОН та владою

StopCor
StopCor

StopCor

Зброя та студентські мітинги: у Києві ексдиректор коледжу розбурхує конфлікти із МОН та владою

За розпорядженням Уряду нині триває реорганізація столичного коледжу імені Івана Піддубного. Навчальний заклад хочуть зробити відокремленим структурним підрозділом Національного університету фізичного виховання і спорту України. За коледжем збережуться права фінансово-господарської самостійності, зокрема, ведення окремого балансу, відкриття рахунку в органах державної казначейської служби з правом мати код мережі, наявності печатки і штампа.

 Правоохоронці в коледжі Піддубного Фото: СтопКор

Зазначається, що здобувачі освіти та інші особи, учні в коледжі, продовжать навчання в структурних підрозділах «Олімпійського професійного коледжу імені Івана Піддубного Національного університету фізичного виховання і спорту України» за обраними спеціальностями та джерелами фінансування.

Проте така позиція керівництва університету фізкультури та влади зокрема, не влаштовує наразі відстороненого директора спортивного інтернату Олексія Семенюшка, який заявляє, що заклад ліквідують, а територію продадуть забудовнику під багатоповерхівку.

 Лише завдяки поліції комісія змогла потрапити всередину Фото: СтопКор

7 жовтня комісія з оцінювання якості вищої освіти у складі представників Державної Фіскальної служби КРУ у супроводі спецпідрозділу правоохоронних органів вкотре намагалися потрапити на територію закладу, аби провести перевірку документів. Проте відсторонений на момент проведення реорганізації директор Семенюшко постійно перешкоджає цьому та нікого не допускає на територію закладу. Лише завдяки поліції представники ЗМІ та комісія змогли потрапити на територію закладу.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/3443074019064295/

Після годинної суперечки відстороненого директора Семенюшка з представниками комісії перевірка так і не відбулася.

Крім того, пан Олексій заявив на камеру, що наразі коледж перейшов у фазу «італійського страйку» безстроково. Пояснити таку дивну назву страйку останній не зміг.

Зазначимо, за директором коледжу існує шлейф скандалів. Семенюшко – заслужений тренер України, майстер спорту України з вільної боротьби. У 2015 році був членом партії «Рух за реформи» Сергія Думчева.

 Олексій Семенюшко Фото: СтопКор

Того ж року тодішній начальник головного управління поліції Києва Олександр Терещук заявляв, що в гуртожитку коледжу у дітей знаходили зброю та наркотики.

«Все інше, що вилучалося – це автомат перероблений, який є бойовою зброєю, прути, палки, пістолети з гумовими набоями, «Сайга». Ви мені скажіть, навіщо дітям в кімнатах це? Наркотики вилучено», – сказав Терещук.

Наразі Шевченківський та Деснянський суди слухають дві кримінальні справи, у яких Олексій Семенюшко є обвинуваченим: у розтраті та привласненні майна, підробленні документів.

«Та вони постійно це роблять. Його (Імаса – ред.) друзі, прокурори та поліцаї, створювали ці кримінальні справи. То доводьте їх у суді. Я двічі обирався на посаду директора, двічі переміг із результатом у 90% голосів. У мене проходила спецперевірка, всі мою освіту знають. Якщо є якісь претензії – у судовому порядку», – каже на це сам Олексій Семенюшко.

Варто нагадати, що раніше відсторонений директор коледжу ім. Піддубного виводив студентів та учнів на мітинги до урядового кварталу. Там учасники виказували свій протест проти нинішньої влади, яка, за його думкою, намагається ліквідувати коледж. Разом із тим, рішення про реорганізацію навчального закладу підтримав і сам мер Києва Віталій Кличко.

Євген Імас, якого звинувачує Семенюшко – ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України. Після того, як 2 вересня Уряд підпорядкував коледж університету фізичного виховання, 24 вересня для роз’яснення до закладу прибули представники Міністерства освіти, реорганізаційної комісії та ректор Університету фізвиховання Євгеній Імас. Але діалог не вдався. Імаса засипали борошном та кинули у смітник.

Імас же каже: прийшов для конструктивної розмови без правоохоронців, їх не пустили, а після того, як він викликав поліцію – влаштували провокацію.

«Просто хтось хоче зберегти посаду і, на жаль, протизаконно, порушуючи режим навчання та карантину, використовує дітей. Це була чиста провокація. Але вони забули, що коледж є державною структурою, рішення про реорганізацію ухвалює Кабінет міністрів України», — каже ректор університету фізвиховання.

 Євген Імас Фото: СтопКор

За словами Імаса, Семенюшко навмисне підбурює студентів, даючи їм викривлену інформацію.

«У нас немає жодного конфлікту між національним університетом і коледжем, є тільки неправильна інформація, яку дають директор і його кілька заступників своїм співробітникам та учням в коледжі, яку він намагається поширити. Через соціальні мережі він швидко намагається рознести інформацію, яка сьогодні не відповідає законодавству. Нав’язує думку, що всіх міністрів потрібно зняти і що керівництво національного університету хоче забрати все собі», – розповідає Імас в коментарі «СтопКору».

При цьому в Міністерстві освіти та науки наголошують, що йдеться саме про реорганізацію, а не ліквідацію навчального закладу, як про це заявляє Семенюшко. Це пов’язано з тим, що коледж не відповідає вимогам законодавства, необхідним для статусу коледжу.

Т. в. о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет наголошує на тому, що, по-перше, жодних змін у навчанні не буде, по-друге, територію коледжу ніхто не забере собі, а тим більше – не забудує.

«Земля, майно є власністю держави. Без державного рішення, без Фонду держмайна, без вашої згоди нікуди воно не відійде», — сказав Сергій Шкарлет під час акції студентів біля Верховної Ради 15 вересня.

 Сергій Шкарлет Фото: stu.cn.ua

Зазначимо, Семенюшко та активісти вимагають передати коледж на баланс міста, проте це неможливо з об’єктивних причин.

«Це Національний олімпійський коледж. Київська громада не може і не має права фінансувати людей, які приїхали із Запоріжжя, Івано-Франківська, Ужгорода. Це коледж національного рівня», — сказав Шкарлет в коментарі «Громадському».

Другие новости