ПоддержатьУкраїнська

Суддя Чаус отримав "консервовані гроші" у справі про торгівлю димедролом

StopCor
StopCor

StopCor

Суддя Чаус отримав 'консервовані гроші' у справі про торгівлю димедролом

Суддя Микола Чаус отримав хабар у розмірі $150 тисяч у справі про торгівлю димедролом.

Про це свідчать дані Реєстру судових рішень, повідомляють "Наш гроші".

Звинуваченою у справі є Світлана Сасевич. Це 74-річна жінка з м.Боярка, на Київщині. 9 серпня суддя Чаус визнав її винною за ст. ч. 1 ст. 311, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 321, ч. 4 ст. 321, ч. 1 ст. 307 КК України. У судовій ухвалі повідомляється, що у 2013 році Сасевич купувала і продавала димедрол, трамадол, зопіклон, псевдоефедрин.

Сасевич судили за статтями щодо незаконного придбання, зберігання і збуту отруйних, сильнодіючих, наркотичних речовин. За цими статтями можливе покарання до 10-12 років позбавлення волі. Але суддя Чаус застосував ст.69 ККУ, яка передбачає м'якше покарання, ніж передбачено законом. Відтак Сасевич засудили до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна, водночас звільнивши її від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік і 6 місяців.

"Текст вироку у реєстрі досі не опубліковано. Відомо, що на нього подано апеляцію", – зазначає видання. У поданні до Верховної Ради щодо згоди на затримання Чауса вказано, що провадження проти судді відкрито ще в березні 2016 року.

Це сталося за заявою дочки обвинуваченої – Діани Поліщук. Вона повідомила, що суддя вимагає у її матері $100 тис. Пізніше суму хабаря збільшили. Нагадаємо, на початку серпня НАБУ викрило суддю Миколу Чауса на одержанні неправомірної вигоди в розмірі $150 тис. У нього на ділянці знайшли закопану банку з грошима.

1 вересня Солом'янський районний суд Києва арештував квартиру та автомобіль Чауса, але відмовився арештувати його земельну ділянку та авто матері. 6 вересня Верховна Рада України надала дозвіл на затримання, а також на арешт і тримання під вартою судді Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса.

Того ж дня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Чаус уже перебуває в окупованому Криму.

Другие новости