ПоддержатьУкраїнська

3405 га під бурштин: на Житомирщині Держгеонадра продовжили скандальний спецдозвіл з розробки копалин

StopCor
StopCor

StopCor

3405 га під бурштин: на Житомирщині Держгеонадра продовжили скандальний спецдозвіл з розробки копалин

Держгеонадра продовжили на 5 років термін дії спецдозволу на геологорозвідку та дослідно-промислову розробку бурштину в урочищі Корабель  Олевської ОТГ на Житомирщині. Попри те, що компанія не виконала умов контракту, а площа ділянки у 340 разів перевищує допустимі  нині норми. Про це повідомив координатор «Стоп корупції»  на Житомирщині Олександр Ігнатьєв на інформаційному ресурсі «Олевськ онлайн».

 Ілюстрація: Олевськ онлайн

Як зазначено у розслідуванні житомирського антикорупціонера, цей спецдозвіл видано в 2016 році, проте ТОВ «Райт Солюшн» не виконало умови, прописані в договорі. Термін дії дозволу закінчився 19 лютого 2021 року.

Згідно з характеристикою родовища бурштину, ділянка «Правобережна» площею 3405 га розташована в Олевській ОТГ між селами Юрово, Сущани, Устинівка, Замисловичі. Безпосередньо на території, де мають видобувати бурштин, розташоване село Шебедиха.

 Фото: Олевськ онлайн

«Територія на 90% — це ліс і болота. Для порівняння, площа міста Олевськ — 3300 га», — зазначає Олександр Ігнатьєв.

Депутати Житомирської обласної ради у 2017 році вимагали від Держгеонадр України анулювати цей спецдозвіл. Обласна рада тоді відмовила вказаній компанії та іншим товариствам у погодженні надання спеціальних дозволів.

«Всупереч цьому, не враховуючи думки територіальних громад сіл, селищ, міст області, Держгеонадра України видали шість спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки бурштину, які надали право на здійснення підприємницької діяльності із видобування корисних копалин, які є власністю народу України, у тому числі жителів області», — зазначено у листі депутатів Житомирської обласної ради до Державної служби геології та надр України.

 Фото: Олевськ онлайн

Натомість державний орган продовжив сумнівний спецдозвіл без згоди з громадою навіть після закінчення терміну його дії.

Зазначимо, що в 2019-му були внесені зміни до законодавства, згідно з якими площа ділянки спецдозволу під геологорозвідку та дослідну промислову розробку бурштину не може перевищувати 10 гектарів.

 Фото: Олевськ онлайн

Вартість таких спецдозволів, які продаються через ресурс «Прозорро-продаж», сягає 30 мільйонів гривень за 10 га. Отже, вартість дозволу може сягати сетень мільйонів гривень.

Зазначимо, раніше Держгеонадра України продовжили на п'ять років спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину на території 10670 га у Словечанській ОТГ Коростенського району Житомирщини. Там також спецдозвіл надано без аукціону та без згоди територіальної громади.

Другие новости