ПоддержатьУкраїнська

Адвокат Богдан Хмельницький щодо пропуску чиновником слідчих СБУ та ДБР до Верховної Ради

StopCor
StopCor

StopCor

Адвокат Богдан Хмельницький щодо пропуску чиновником слідчих СБУ та ДБР до Верховної Ради

Заступник керівника апарату Верховної Ради Володимир Слишинський на брифінгу заявив, що обшуки у Верховній Раді у зв'язку з тестуванням системи “Рада-4” пройшли з його подачі. Напередодні тестування нової системи він повідомив представникам силових структур про порушення законодавства та допустив їх до огляду приміщення.

За його словами, впровадження сенсорної кнопки у сесійній залі парламенту не відповідає трьом статтям чинного регламенту.

Крім того, він повідомив, що сенсорні кнопки були встановлені ще у 2008 році, а гарантійний термін на їхнє використання спливає через 10 років, отже, законний термін експлуатації даної техніки закінчився у 2018 році.

За результатами тестування 2013 року було виявлено, що сенсорна кнопка не готова забезпечити безперебійну роботу та об'єктивні результати голосування, заявив В. Слишинський. Крім того, за словами чиновника, даний технічний засіб не здатний досягти основної цілі - подолати кнопкодавство у ВР. Для цього потрібна не сенсорна, а біометрична кнопка, переконує він.

Також В. Слишинський повідомив, що у зв'язку з інцидентом відносно нього розпочато службове розслідування, і його тимчасово відсторонили від посади.

Нагадаємо, 27 серпня голова Верховної Ради VIII скликання Андрій Парубій заявив про блокування силовиками тестування найновішої системи для поіменного голосування “Рада-4”, що передбачає наявність сенсорної кнопки.

“За 10 хвилин до того, як повинно було початися загальне тестування у виконанні 450 працівників Верховної Ради, у приміщення ВР без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду увійшли 12 слідчих, працівників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань”, - повідомив на брифінгу А.Парубій.

За його словами, представники силових структур заблокували комп'ютерний центр Верховно Ради, повідомивши, що ведуться слідчі дії.

Керівництво парламентської партії “Слуга народу” запевняє, що нова Верховна Рада запустить систему “Рада-4”, але після Нового року.

Правовий експерт Богдан Хмельницький упевнений, що за цей період систему “Рада-4”, спрямовану проти кнопкодавства, намагатимуться або дискредитувати, або придумати спосіб обійти. Доки самі депутати не зацікавлені у чесному та прозорому голосуванні, “танці навколо чарівної кнопки” триватимуть ще довго, прогнозує Б. Хмельницький.

Другие новости