ПоддержатьУкраїнська

«Анонімка» з десятком підписів: ВРП «послала» вінницьких активістів

StopCor
StopCor

StopCor

«Анонімка» з десятком підписів: ВРП «послала» вінницьких активістів

Активісти поскаржились на голову Вінницького міського суду Гайду до Вищої ради правосуддя. ВРП угледіла у зверненні, яке підписали 8 осіб, анонімку. І послала їх… до Дисциплінарної комісії. Відповідь Вищої ради правосуддя обурила вінничан. Про це повідомила членкиня Вінницького відокремленого підрозділу організації Сталіна Гладкова.

 Вінницькі активісти протестують проти корупції у Вінницьких судах. Фото: СтопКор

Активісти «Стоп корупції» звернулися до Вищої ради правосуддя з проханням перевірити роботу одіозної вінницької судді, адже її рішення викликають чимало питань у громадськості. Місцеві жителі кажуть: суддя відверто вимагає хабарі. Активісти також провели під ВРП акцію протесту з метою привернення уваги контрольного органу до діяльності судді Гайду. Під час проведення акції активісти підписали і зареєстрували колективне звернення до членів ВРП.

«18 березня 2021 року активістами ГО «СТОП КОРУПЦІЇ» було подано офіційне звернення на ім’я голови Вищої ради правосуддя Овсієнко А.А.  У зверненні ми вимагали перевірити діяльність голови Вінницького міського суду Вінницької області судді Гайду Г.В., надали для перевірки необхідну інформацію щодо діяльності судді, яка підриває авторитет не тільки судової системи, а й має явно злочинний характер. 

Протягом 2015-2021 років суддею Гайду Г.В. було винесено 382 вироки. З них на підставі ст. 75 КК України 113 осіб було звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном. І левова частина цих звільнень відбулася щодо рецидивістів, поширювачів наркотичних засобів, злодіїв», - розповідає активістка «Стоп корупції» Сталіна Гладкова.

Активісти опрацювали великий обсяг рішень судді Гайду. Вони навели у колективному зверненні чисельні приклади сумнівних рішень судді.

«Справа 206/4902/2012 - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.Дуже цікавим у даній справі є об’єми та кількість психотропних речовин, що були знайдені та вилучені у підсудного. Попри це, суддя Гайду Г.В. звільняє обвинуваченого від покарання. 

Справа 127/26441/13-кза цією ж статтею. Окрім рецидиву злочину, було порушено  правила адміністративного нагляду та скоєно новий злочин на час дії іспитового терміну, при великій кількості обтяжливих обставин засудженого було звільнено на підставі ст. 75 КК України – з іспитовим терміном!

У справі  127/6626/15-к -  також неодноразово засудженого звільняють із випробувальним терміном.

Справа  127/62/19 - злочини проти власності; крадіжка. Попри те, що щодо обвинуваченого вже застосовувався вирок із призначенням покарання з випробуванням, були заперечення зі боку Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області щодо призначення покарання з випробуванням, суддя Гайду Г.В. знову ж таки вважає доцільним призначити покарання з випробуванням!

Справа 127/29854/19 —  незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Шокує кількість вилучених наркотичних речовин та призначене покарання – з випробуванням!

Справа  127/21666/14-к - злочини проти власності; крадіжка. Знову на підставі ст. 75 КК України з випробувальним строком було звільнено рецидивіста, який скоїв злочин під час відбування покарання з випробувальним строком», -   повідомили вінницькі борці з корупцією.

 Вони підкреслюють, що це лише маленька частина постановлених суддею Гайду Г.В. вироків щодо раніше засуджених та рецидивістів.

Також активісти дійшли висновку, що суддя Гайду Г.В. дуже прихильно ставиться до дезертирів, призначаючи їм покарання у вигляді штрафів. І це в той момент, коли в державі продовжує тривати війна.

Утім, Вища рада правосуддя на таке аргументоване звернення, підписане вісьмома активістами, надала відповідь про те, що воно розгляду не підлягає. Мовляв, оформлене з порушеннями.

«…дане звернення не відповідає вимогам статті 5 Закону України «Про звернення громадян»: відсутня адреса заявників… Відповідно до частини першої статті 8 цього Закону письмове звернення без зазначення місця проживання визнається анонімним і розгляду не підлягає», - йдеться в офіційній відповіді ВРП.

 Скріншот: СтопКор

Цікаво, що у цій відповіді зазначено, кому вона направляється, з указанням і прізвищ підписантів, і їхніх адрес: як електронних, так і адрес місця проживання. Таким чином, активісти вказують на певне протиріччя: відповідь направлена на адресу, на відсутність якої і посилається ВРП.

Також у відповіді контрольного органу вказано, що активісти можуть поскаржитися на проступки судді до Дисциплінарної комісії ВРП. Натомість, як зазначають юристи, скарги до Дисциплінарної комісії приймають лише від учасників справи. Тобто активісти, які проаналізували діяльність судді і дійшли висновку про системну корупцію в роботі Гайду, не можуть подати скаргу, бо не є учасниками цих справ.

«Ми просили провести повну комплексну перевірку роботи судді Гайду. Натомість нам відмовляють у розгляді скарги за надуманою причиною і посилають до Дисциплінарної комісії. Щоб знову відмовити, адже ми не є учасниками у кожному з вказаних нами процесів», - коментують активісти.

«Постає питання, якщо суддів покриває вища гілка влади, то як тоді людям сподіватися на справедливий суд?» - резюмують вінничани.

Зазначимо, громадські активісти з Вінниці провели кілька мітингів проти корупції у Вінницьких судах. Зокрема, вони протестували під ВРП і Верховним судом. Активісти, зокрема, наголошують: очільниця Вінницького суду Гайду роками «торгує» правосуддям.

Другие новости