ПоддержатьУкраїнська

Авіакатастрофа під Тегераном: Канада визнала Іран винним у збитті літака української компанії МАУ

StopCor
StopCor

StopCor

Авіакатастрофа під Тегераном: Канада визнала Іран винним у збитті літака української компанії МАУ

Вищий суд канадської провінції Онтаріо виніс рішення, що Іран навмисно влаштував терористичний акт, випустивши дві ракети в літак української компанії МАУ в січні 2020 року. За рішенням суду, Іран мусить виплатити групі родичів, які звернулися до суду в Канаді, щонайменше 1,25 мільярда доларів США компенсації. Про це повідомляє "ASPI".

 Фото: REUTERS

Шлях родичів загиблих на літаку МАУ з Тегерану до отримання компенсацій буде довгим, але він все ж можливий після ухвалення судового рішення про визнання провини Ірану за збиття. Про це напередодні повідомило ВВС News Україна з посиланням на коментар канадського дипломата, колишнього учасника місії ОБСЄ в Україні Майкла Боцюрківа.

20 травня канадський суд виніс рішення, що Іран навмисно влаштував терористичний акт, випустивши дві ракети в літак МАУ в січні 2020 року. За рішенням суду, Іран мусить виплатити компенсацію групі родичів, які звернулися до суду в Канаді.

"Суд визнав, що Іран навмисне позбавив життя всіх пасажирів і екіпаж на борту. Це, безсумнівно, дуже важлива подія для Канади, адже 138 пасажирів мали зв'язки з країною або були її громадянами", - розповів Майкл Боцюрків.

Далі, за його словами, за кілька тижнів варто очікувати рішення суду про те, скільки Іран повинен виплатити. Попередньо позивачі вимагали щонайменше 1,25 мільярда доларів США компенсації. Проте після цього почнуться проблеми, прогнозує дипломат. Крім того, що Іран заперечуватиме, що літак був збитий навмисно, і не платитиме компенсацію добровільно, складності можуть виникнути і з арештом іранського майна для виплати компенсацій. Іранські літаки не літають до Канади, а отже, треба буде шукати якісь інші компенсатори.

"Адвокати запевняють, що, наприклад, іранські нафтові танкери можна затримувати за кордоном. Але це потребуватиме співпраці з іншими країнами. Тож, перше рішення канадського суду є радше полегшенням для родин, адже суд назвав винуватця загибелі їх близьких. А от отримати компенсації буде важче. Є кілька шляхів, щоб вибити ці кошти. Можна звернутися до міжнародного кримінального суду, подавати приватні скарги", - зауважив Боцюрків.

Нагадаємо, що глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що в збитті українського Боїнга авіакомпанії МАУ, винен Корпус вартових Ісламської революції (КВІР), який також навмисно приховував запуск ракет по пасажирському лайнеру. Також, раніше секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що Іран навмисно збив літак МАУ, щоб захиститися від США.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні можуть подешевшати нові автівки.

Другие новости