ПоддержатьУкраїнська

Рябошапка: Зеленського та його команду очікує кримінальна відповідальність

StopCor
StopCor

StopCor

Рябошапка: Зеленського та його команду очікує кримінальна відповідальність

Президент України Володимир Зеленський та представники його команди можуть понести кримінальну відповідальність за низку ухвалених ними рішень. Про це в інтерв’ю YouTube-каналу "Є питання" колишній генпрокурор України Руслан Рябошапка, передає "Прямий".

 Фото: Facebook

Рябошапка переконаний, що з юридичної точки зору Володимир Зеленський та його команда можуть понести відповідальність за деякі рішення, які були ухвалені протягом останніх двох років: "справу вагнерівців" (якщо буде доведено, що на Банковій мав місце злив інформації щодо цієї спецоперації); спосіб звільнення голови Конституційного суду; закриту "справу Татарова" (заступника голови Офісу президента Олега Татарова) тощо.

"Я думаю, що за все з цього, що ви назвали, вони можуть понести відповідальність. Є деякі рішення, які взагалі лежать на поверхні. Там практично нічого не потрібно доводити. Ті самі санкції щодо контрабандистів чи санкції щодо злодіїв у законі – вони очевидно незаконні. Ці санкції запроваджені не рішенням Ради національної безпеки і оборони. РНБО давала рекомендації президентові щодо застосування санкцій, а президент власним підписом, одноособово впровадив це рішення", – зауважив ексгенпрокурор.

"Він міг або впровадити, або не впровадити. Впровадивши, він одноособово взяв на себе відповідальність кримінальну за це", – наголосив Рябошапка.

Крім того, він зазначив, що в майбутньому предметом для розслідування можуть стати і дії людей, які готували санкції.

"Наприклад, санкції щодо фінансування тероризму. Мені дивно чути від Баканова (голови СБУ Івана Баканова, – ред.), який вносив подання застосувати санкції, а потім говорить, що в нього немає доказів. Принаймні, він мав би бути більш стриманим і не говорити, що цих доказів не існує. Так само люди, які готували санкції щодо контрабандистів чи злодіїв у законі, – вони теж повинні були розуміти, що підготовка такого рішення є незаконною", – пояснив Руслан Рябошапка.

"От зараз розслідують справу щодо Харківських угод. Це дуже схожа історія, і спосіб доказування буде таким самим. Люди, які готували проєкти рішень, понесуть відповідальність. Люди, які підписували ці документи, понесуть відповідальність", – зазначив колишній генеральний.

Рябошапка додав, що Володимир Зеленський також повинен це усвідомити.

"І Зеленський теж має це розуміти. Він має усвідомити, що неправда – те, що його переконують, що це колегіальне рішення і він за нього не буде нести відповідальності", – зазначив Рябошапка.

Водночас на запитання, чи напрацювала команда Зеленського “на другий президентський термін, або ж на перший тюремний”, колишній генпрокурор відповів, що “очікувань і сподівань українців” команда президента поки не виконала.

"З іншого боку можна це оцінити як свого роду таке цунамі, яке може зруйнувати той політичний ландшафт, що існував попередні 30 років. Кланові, олігархічні зв’язки, зв’язки між олігархами і політиками – це все може бути зруйновано таким цунамі, яким є сьогодні Зеленський. Інша проблема, що цей цунамі некерований, і, крім того, що зруйнувати олігархічні клани, він може зруйнувати і саму країну", – розповів ексгенпрокурор.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні можуть подешевшати нові автівки.

Другие новости