ПоддержатьУкраїнська

Банк Дмитра Медведєва через офшори скуповує сонячні електростанції в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

Банк Дмитра Медведєва через офшори скуповує сонячні електростанції в Україні

Заплутана схема за участю «Укрзалізниці» та проросійського «Промінвестбанку»: держпідприємство бере кредит у розмірі 123 мільйони, а банку під санкціями НБУ надає дозвіл вивести ці гроші з України на сумнівну компанію. Чому це так непокоїть «Укрзалізницю»? Яка різниця, кому врешті-решт віддавати борг? Та як між собою пов'язані фігуранти цієї схеми? З’ясовувала Ася Шевченко.

https://www.youtube.com/watch?v=bDPEj_vmJi8

Та коли клубок розплутався, все виявилось зовсім не дивним, а цілком закономірним. Головне – відповісти на декілька питань.

Отже, «Укрзалізниця» заборгувала санкційному «Промінвестбанку» 123 мільйони доларів. Той вирішив боргу позбутися і продати його компанії VR Global Partners. А за дозволом звернувся до НБУ.

Катерина Рожкова, заступниця очільника установи, дала на такі дії погодження.

 Катерина Рожкова підписала дозвіл попри санкції РНБО

VR Global Partners знаходиться на далеких теплих Кайманових островах у Карибському морі за адресою Cayman Islands, KY1-9005 George Town at 190 Elgin Avenue.

Але ось тут нас чекає черговий сюрприз: за цієї адресою на Кайманах зареєстрована компанія з регулювання офшорів Intertrust. VR Global Partners є партнером Investment Capital Ukraine, або ICU – фінансової групи, яка складається з двох напрямів: інвестиційно-банківські послуги та управління активами.

 VR Global Partners є партнером Investment Capital Ukraine

Зі свого боку компанія VR Global Partners активно діє на українському енергетичному ринку. Зокрема, збирається купити в ICU 50% підприємства «ПодольскЕнерго», що будує у Кам’янці-Подільському потужну СЕС.

 VR Global Partners активно діє на українському енергетичному ринку

А також VR Global Partners має намір придбати в ICU 50% кіпрської PVK Energy Investment, якій належить ТОВ «ЕК «Солар Капітал» у Херсоні. Це також проєкт будівництва сонячної електростанції.

Другие новости