ПоддержатьУкраїнська

Безкоштовні американські Javelin пролежать на українських складах

StopCor
StopCor

StopCor

Безкоштовні американські Javelin пролежать на українських складах

Петро Порошенко підтвердив, що США дійсно нададуть Україні протитанкові комплекси Javelin. Платити Україні за них не доведеться. Користуватися ними, ймовірно, теж не будуть.

Новину передає "Преса України".

Український президент Петро Порошенко заявив, що Київ зміг домовитись з Вашингтоном не лише про постачанння протитанкових комплексів і безпілотних літальних апаратів для бійців України. Так, США люб'язно погодились надати переносні протитанкові комплекси Javelin безкоштовно. Відповідну заяву Порошенко зробив 17 січня на засіданні РНБО.

"В результаті кропіткої роботи нашої команди ми сьогодні маємо позитивну новину, що протитанкові комплекси Javelin нам будуть поставлені в якості оборонного озброєння за рахунок фінансування Сполучених Штатів Америки", – розповів президент.

За словами президента, кількість безпілотних літальних апаратів для АТО буде збільшена в 4,5 раза, антиснайперских комплексів – в 10 разів. Що стосується потужних комплексів Javelin, то вони не використовуватимуться українськими бійцями на фронті. Так, у США нагадали випадки, коли під час операцій українські військові втрачали зброю і вона переходила до рук російських бійців.

Військові експерти відзначили, що Javelin, очевидно, просто пролежать на українських складах. Нагадаємо також, посол США в Україні Марі Йованович заявляла, що певну зброю Україні США нададуть безкоштовно.

Другие новости