ПоддержатьУкраїнська

Чекмишев: Центральна влада вперше настільки активно брала участь у місцевих виборах

StopCor
StopCor

StopCor

Чекмишев: Центральна влада вперше настільки активно брала участь у місцевих виборах

Вперше в Україні вибори відбувались в умовах незавершеної адміністративно-територіальної реформи. Це відбилося і на перебігу виборчих перегонів. Таку думку висловив науковий консультант ГО «Стоп корупції», медіатренер Олександр Чекмишев під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки».

 Олександр Чекмишев Фото: СтопКор

«Вперше в Україні центральна влада так активно брала участь у місцевих виборах. Навіть у часи президента-втікача такого не було. Ми стали свідками владного ноу-хау – коли в день голосування відбувалось недоопитування, а з іншого боку – недореферендум. Головна мета – піар-компонент провладної партії», – наголосив він.

За словами науковця, спливло багато технологій, які хотілося б залишити в минулому. До прикладу, коли в територіальних громадах різко збільшувалась кількість виборців. Підкупи, залякування та напад у тому числі на активістів «Стоп корупції».

Узагальнюючи цифри та висновки, адже, впевнений Чекмишев, за всіма цифрами, трендами та тенденціями є завжди конкретна людина, він навів приклад збірного образу.

 Круглий стіл на тему: «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки» в медіацентрі «СтопКор»

«Коли ти можеш знайти образ, то можеш краще показати проблеми. Образ країни, яка росте та розвивається – є збірний образ Володі Петренка – переселенця з Горлівки. У 2014 році йому було 12. Коли він був переселенцем (потім ми констатували, що в дуже консервативній Україні, за даними громадських організацій, було понад 1 млн 800 тис. біженців), 2015 року його батьки не змогли проголосувати на місцевих виборах. Петренко мав відношення до війни і почав знімати кіно про мир. Почав, бо побачив групу російських журналістів, які знімали «розп’ятого хлопчика». Своїми очима він тоді побачив, що це брехня. Цей збірний образ Петренка на цих виборах – він мав право голосувати, але не пішов. Бо після останнього року він розчарувався. Уперше за всю історію виборчих кампаній найменше молодих виборців прийшли на дільниці. Тоді Петренко сказав: «На наступних виборах балотуватимусь я», – підсумував Чекмишев.

Другие новости

Более 3 миллиардов гривен убытков: разоблачены хакеры, годами шантажировавшие ведущие мировые компании

Более 3 миллиардов гривен убытков: разоблачены хакеры, годами шантажировавшие ведущие мировые компании

Для осуществления хакерских атак члены группировки использовали собственные разработки вредоносного программного обеспечения, включая несколько видов вирусов-шифровальщиков