ПоддержатьУкраїнська

Через рішення КСУ Європейській союз може позбавити Україну “безвізу”, - посол

StopCor
StopCor

StopCor

Через рішення КСУ Європейській союз може позбавити Україну “безвізу”, - посол

Посол України при ЄС Микола Точицький повідомив, що рішення Конституційного суду України може призвести до припинення “безвізу” для України. Про це поки говорять неофіційно. 

 Фото: Reuters

Про це пише РБК-Україна.

За словами Точицького, українські контакти поки неофіційно відзначають, що рішення КСУ про скасування ключових повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і кримінальної відповідальності за недостовірне декларування є достатньою підставою, щоб Єврокомісія могла запустити механізм тимчасового призупинення безвізу.

У листі також йдеться про те, що Євросоюз стурбований рішеннями КСУ і Окружного адмінсуду Києва про діяльність антикорупційних органів, а незалежність, інституційна спроможність і стійкість антикорупційної інфраструктури - це критерії досягнення ряду короткострокових і стратегічних цілей у відносинах з ЄС.

В тому числі, мова йде про збереження безвізу, подальші транші макрофінансової допомоги ЄС, інтеграцію до європейського енергетичного ринку і так далі.

Точицький наполягає на тому, щоб для запобігання несприятливого сценарію треба сформувати робочу групу щодо змін до Конституції України за участю представників Верховної ради, Офісу президента, громадянського суспільства, суддів і вчених.

Як повідомляв “СтопКор”, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що деякі державні органи влади несуть загрозу національній безпеці України.

Другие новости