ПоддержатьУкраїнська

Чесно граєш – повз Раду пролітаєш? Експерти визначили лідерів та аутсайдерів виборчих порушень

StopCor
StopCor

StopCor

Чесно граєш – повз Раду пролітаєш? Експерти визначили лідерів та аутсайдерів виборчих порушень

Лідерами незаконної агітації, за висновками моніторингу парламентської кампанії, стали "Опозиційна платформа – За життя", "Слуга народу" і Опоблок. Проте експерти знайшли і чесних конкурентів.

"Одна з таких політичних сил – це "Самопоміч", яку традиційно дуже складно звинуватити в підкупі виборців. Чи, скажімо, на цих виборах партія "Голос", ми так само не маємо підстав говорити, що були якісь звинувачення в підкупі виборців", – стверджує аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

https://www.youtube.com/watch?v=lsLKFUkfcW4

До слова, "Самопоміч" стала показовим прикладом у дослідженні "Стоп політичній корупції". Партія, яка долучилася чи не до кожної ефективної законодавчої ініціативи попереднього скликання, яка публічно розправлялася з недобросовісними членами фракції, не пройшла у новий парламент. Можливо, саме тому, що вела свою гру чесно і відмовилась від маніпуляцій виборцями.

Джерело: Фінальний звіт за результатами моніторингу ЗМІ

"Я вважаю, що наші результати мають стати предметом дослідження політологів, соціологів, журналістів. Тобто ми дали фактично певне наукове тлумачення маніпуляцій з емоціями виборців. Бо до цього ніхто цього не робив", – резюмує координатор проекту "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Для протидії маніпуляціям емоціями експерти рекомендують кожен факт і новину перевіряти в різних джерелах. І звертати увагу, чи міняється ваше рішення після перегляду того чи іншого політичного шоу. А можливо, просто настав час голосувати не серцем, а розумом?

Докладніше: Результати моніторингу парламентських виборів-2019 (інфографіка)

Більше за цією темою: Класичні ідеології відмирають, популізм "рулить" – особливості парламентських виборів-2019

Другие новости