ПоддержатьУкраїнська

Чорні реєстратори заблокували роботу "Київметробуду"

StopCor
StopCor

StopCor

Чорні реєстратори заблокували роботу 'Київметробуду'

За офіційною статистикою, в Україні псевдоюристи щодня по кілька разів змінюють у реєстрі власників коштовної нерухомості, землі та бізнес-активів. І навіть правоохоронні органи подекуди не в змозі цьому завадити. Як "чорні" реєстратори блокують роботу великої столичної компанії? Та чи скінчиться епоха рейдерів завдяки жорстким крокам нової команди влади?

Позавчора, 18 грудня, у столиці урочисто презентували Офіс протидії рейдерству. Цей орган спільно з Антирейдерською комісією покликаний займатись усуненням слабких місць у реєстрах та законодавстві й переведенням даних у цифрову форму.

Олексій Гончарук взяв участь у відкритті Офісу протидії рейдерству Фото: Урядовий портал

На відкриття Офісу завітали міністр юстиції Денис Малюська та Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Як наголосив голова уряду, цей крок є елементом єдиної стратегії, спрямованої на викорінення такого явища як рейдерство та блокування дій так званих "чорних реєстраторів".

"Епоха рейдерства в Україні скінчилася. Ми починаємо новий етап захисту прав бізнесу та громадян. Відкриття Офісу протидії рейдерству – крок до цього. Захищений бізнес – це інвестиції, нові робочі місця, добробут наших людей", – підкреслив Гончарук.

За словами представників Зе-команди, новації чинної влади дозволять зупинити системне рейдерство. За три місяці з 1404 скарг розглянуто й ухвалено рішення по 1064 з них, а 368 реєстраторам із заплямованою репутацією заблоковано доступ до реєстрів – звітують урядовці.

Та, схоже, рейдери й тіньові реєстратори не збираються так просто відступати: у той самий час, коли міністри відкривали Офіс, чергове велике підприємство зазнало масованої рейдерської атаки.

Нагадаємо, 17 грудня 2019 року акціонери ПАТ "Київметробуд" провели позачергові загальні збори, на яких ухвалили рішення достроково припинити повноваження Наглядової ради та обрати новий її склад. Крім того, новообрана рада проголосувала за припинення повноважень гендиректора компанії Василя Кобіля – через неефективність його роботи.

Василь Кобіль Фото: Конфедерація будівельників України

Той факт, що засідання акціонерів "Київметробуду" було правомірним та проведеним згідно з вимогами чинного законодавства, підтвердив заслужений юрист України, старший партнер ЮФ "Ілляшев та Партнери" Роман Марченко.

"Збори акціонерів, які були скликані як позачергові, проведено відповідно до вимог чинного законодавства. У випадку спроб блокувати роботу або привласнити кошти компанії у "транзитний" період будь-якими особами, зокрема зі складу попереднього менеджменту, винних буде притягнуто до кримінальної відповідальності", – зазначив пан Марченко.

Та на заваді законному рішенню акціонерів стала… ухвала Маріупольського суду.

Саме на цей документ Жовтневого райсуду м. Маріуполя від 12 грудня за номером 263/17515/19 послався такий собі "Цалін А.Б.", щоб заборонити вносити до ЄРДР будь-які зміни, які стосуються ПАТ "Київметробуд".

Попередження про заборону внесення змін до ЄРДР

Цікаво, що особа на ім’я Цалін Андрій Богданович на сайті Мін’юсту фігурує як начальник реєстраційної служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області (до квітня 2019-го працював держреєстратором Узинської сільради).

А ухвала із зазначеним номером Жовтневого районного суду Маріуполя дійсно існує. От тільки у ній насправді зовсім не йдеться ані про ПАТ "Київметробуд", ані про когось з його керівників чи працівників: маріупольська справа стосується збуту нелегально виготовленого палива на Донеччині.

Ухвала Жовтневого райсуду м. Маріуполя №263/17515/19

Та попри те, що реєстратор з Прикарпаття і судді з Маріуполя не мають жодного стосунку до столичної підземки, а "попередження про заборону", вочевидь, нашвидкуруч склепали "на колінці", рейдерам фактично вдалось за лічені хвилини заблокувати будь-які дії акціонерів "Київметробуду".

Наразі урядовці Зеленського декларують продовження наступу на рейдерство широким фронтом: на рівні Офісу та Комісії.

Тож дуже сподіваємось на подальші жорсткі кроки команди влади у напрямку блокування дій "чорних реєстраторів", усунення прогалин у реєстрах та законодавстві та посилення надійності захисту українського бізнесу, щоб унеможливити ситуації, подібні до тієї, що зараз відбувається у метробуді.

Більше про це – в аналітичному матеріалі: "У "Київметробуді" пояснили, чому досі не збудоване метро на Виноградар".

Другие новости