
23 жовтня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов черговий випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». У студії ведучі програми Олексій Фадєєв та Роман Бочкала з гостями обговорювали, коронавірус в державі, як пройдуть вибори у неділю 25 жовтня і чого чекають українці?

У першій половині ток-шоу політики, кандидати, експерти, та онлайн-аудиторія з 36 українців з різних куточків нашої держави говорили про COVID-19, щоденні антирекорди та виготовлення вакцини.
«Буквально тиждень тому ми говорили з вами про кількість хворих і тоді цифра 5000 на добу, ну вона вже так виглядала серйозно, лякаючи. Сьогодні ми говоримо про 7500. І всі ми розуміємо, що це мабуть ще не межа. Що буде за тиждень з Україною?» - запитав громадській діяч Роман Бочкала міністра охорони здоров'я Максима Степанова.



«Так, дійсно ми говорили про п'ять тисяч. Навіть в серпні у нас були антирекорди на рівні тисяча і тоді ми попереджали, якщо ми не будемо дотримуватися тих правил, які встановлені в державі, тих рекомендацій, ми будемо зростати. Ми відразу відверто говоримо, яка є межа цьому зростанню. Тому що система охорони здоров'я здатна надати медичну допомогу тільки в обмеженій кількості хворих, які госпіталізовані, бо саме мова йде саме про госпіталізацію. І вся логіка наших дій саме направлена на те, щоб ми завжди могли її надавати. Ми визначили, що у нас є 52 тисячі ліжок, яких ми можемо надавати медичну допомогу хворим на ковід. Це максимальна кількість. Я не хочу на когось наводити якісь страх, але інші хвороби не зробили канікули під час ковіду, у нас є інфаркти, є інсульти. І максимум, що ми можемо віддати під ковід це 52 тисячі ліжок. Ці дві речі, епідеміологія і надання медичної допомоги вони пов'язані між собою. Вони не можуть існувати окремо. І коли ми говоримо про боротьбу з ковідом, її не можна зробити лише за допомогою лікарів. Хоча, як що подивитися, то в той точці що ми були на початку епідемії і де ми зараз з точки зору готовності системи, ну це небо і земля. Я вам хочу нагадати, що при п'яти тисячі хворих італійська система охорони здоров'я просто лягла. І ми всі це пам'ятаємо. Зрозуміло, що змінилося, зрозуміло, що ми і на далі будемо нарощувати, розуміючи всі проблемі, які у нас є. Що у нас 29 років не звертали увагу на медицину, і ми робимо у цих умовах які є. І не можливо за 6 місяців зробити те, що не було зроблено 29 років. Але головне, що зараз треба робити це саме питання контролю, питання самоконтролю і питання безпеки з точки зору дотримання правил. Це єдина річ, яку зараз треба робити. Лікарі свою справу зроблять. Як би вони не були втомлені, яке б навантаження у них не було, поки немає вакцини в нас нема іншого захисту ніж саме дотримуватися правил безпеки», - відповів Степанов.
У другому блоку ток-шоу обговорювали місцеві вибори, порушення, про що думають українці і чи безпечно йти на вибори.


«Я би хотіла сказати про те, що у нас є інша трішечки ситуація, вона складається з того, що ми забезпечуємо повністю дезінфікувальними розчинами, респіраторами а також усіма необхідними засобами, забезпечують органи місцевого самоврядування. В тому числі, фактично членам ТВК і головам ТВК дали певну кількість коштів, щоб прибиральниці кожні дві години прибирали, в якому разі питання з прибиральницями ми в тому числі маємо вирішувати ми якщо виникають якісь запитання. Тому що ви ж розумієте, що вибори місцеві вони зараз. І зрозуміло, що кожну людину більше цікавить, що буде на місцях, що ми самі знаємо, які у нас проблеми, як ми хочемо їх вирішити, які у нас бажання. І саме головне, щоб кожен мешканець після того, як він прийде на виборчу дільницю, він отримав ці поліпшення. Тому що обіцяють багато, а зараз цих обіцянок просто купа», - розповіла Тетяна Кучер - в.о. міського голови Українки. Кандидатка на посаду голови Українського ОТГ.
На зв'язку зі студією член ЦВК Юрій Мірошниченко закликав усіх прийти на вибори.

«Я, як член Центральної виборчої комісії запрошую своїх співгромадян прийти і скористатися своїм правом обирати місцеву владу. Це фундаментальне право будь-якої демократичної держави і тому я би хотів, щоб максимальна кількість наших співгромадян прийшли і проголосували обираючи себе місцеву владу. Що стосується тих небезпек і ризиків, які пов'язані з ковідом, очевидно що вони є. Ми, Центральна виборча комісія, всі види територіальних виборчих комісій працюємо над тим, щоб мінімізувати ризики, дати можливість забезпечити безпечне голосування. Але що, стосується самого права голосувати, то ми максимально будемо його забезпечувати», - зазначив Мірошниченко.
У третьому блоці кожен з кандидатів коротко розповів що, ж покажуть ці вибори.

«У неділю, після того, як закриються виборчі дільниці, ми знову зможемо зустрітися в цій студії і поговорити про... про шо ми поговоримо ви дізнаєтесь у неділю. Це буде рівно о 21 годині одразу після "Подробиць", ми побачимося дуже скоро, ну а зараз наш час вичерпано, на все добре», - анонсував ведучий програми Олексій Фадєєв.
«Так разом з командою "Подробиць" ми будемо працювати весь день виборів. Фіксувати порушення, а потім увечері обговоримо їх у цій студії разом з нашими гостями. До скорої зустрічі», - завершив журналіст Роман Бочкала.
Дивіться повну версію ток-шоу:
https://youtu.be/t0Ydfru6HuI
Нагадаємо, 11 вересня на телеканалі «Інтер» стартував перший випуск політичного ток-шоу «Мир та війна». Заслужений журналіст України Роман Бочкала разом із Олексієм Фадєєвим щоп'ятниці обговорюють важливі для України питання. Гості програми – представники влади, політики, народні депутати, представники Офісу Президента, Уряду, експерти, політологи, жителі Сходу та Заходу.
Як повідомляв "СтопКор" раніше, у “день тиші” правоохоронці вже зафіксували понад 180 випадків незаконної агітації.