ПоддержатьУкраїнська

Дихне: Ми сьогодні розвиваємося не завдяки, а всупереч процесам, що відбуваються в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

Дихне: Ми сьогодні розвиваємося не завдяки, а всупереч процесам, що відбуваються в Україні

Лобізм – невід’ємна частина успішного бізнесу, попри це в Україні GR (налагодження взаємин із владою) усе ще лишається малоефективним інструментом через відсутність дотримання запропонованих стратегій. Про це сказав президент авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Євген Дихне під час V Міжнародного GR-форуму, що відбувся у Стамбулі.

 Фото: СтопКор

«Ми — на унікальному тристоронньому форумі, де обговорюється питання про те, як же буде розвиватися лобізм у наших країнах. Які можливості, в чому дивацтва. Звичайно ж я не професійний лобіст, але протягом багатьох років управління в реальному секторі економіки зрозумів, що лобізм сьогодні є невід'ємною частиною успішного бізнесу. Оцінюючи те, як сьогодні відбуваються процеси, то видно, що PR і GR настільки перетинаються, у них стільки взаємодії і доповнень одне одного, що їх складно розділити. PR – розвиток бренду, а GR – авторитетний діалог. Оскільки лобізм не має свого власного бренду, його дуже важко ввести в діалог за інтересами бізнесу в державні інституції. Все-таки Україна – країна суперечливо демократична, що розвивається, в порівнянні з Туреччиною — тут все-таки більш тоталітарні механізми управління. Ці відмінності накладають відбиток і на сферу лобізму», – зазначив він.

За словами Дихне, в Україні людина як лобіст втрачає можливість будувати реальну стратегію.

«Щоразу доводиться починати спочатку, адже сьогодні в кабінеті сидить один чиновник, а завтра вже інший. В Україні дуже великий ступінь відповідальності, і люди бояться приймати рішення. Люди з бізнесу звикли, що ініціатива карається і може відбитися надалі. В Україні це турбулентний процес, в якому GR – це цікаво, але малопродуктивно. Адже найпродуктивніші речі народжуються в рамках стратегії. Коли в Україні з'явиться можливість вибудовувати стратегію на довгі роки, тоді буде дійсно розвиток. Що відбувається в сфері прийняття рішень в транспортній галузі? Як правило, відповідь на суспільні питання і діалог переводяться державою в формат дискусії. Відмінність у тому, що в діалозі потрібно приймати рішення, а дискусія – це обмін думками, де перемагає той, хто краще захищає свою думку», – відзначив він.

 Фото: СтопКор

Зі схожою ситуацією стикається й українська транспортна галузь.

«Ми самі зіштовхнулися з ситуацією, коли Кабмін спочатку затвердив стратегію, а потім сказав, що на неї немає грошей. Тут ми програємо колегам у Стамбулі або в Казахстані, де вертикаль влади бере на себе відповідальність і виконує завдання. Не потрібно точково розв'язувати проблеми, потрібно вибудовувати стратегію під усі види діяльності. Один раз пролобіювавши правильно стратегію, ми отримуємо результат незалежно від того, хто будете її реалізовувати. Ми сьогодні розвиваємося не завдяки, а всупереч тим процесам, які відбуваються в Україні», – підсумував Дихне.

Нагадаємо, 26 травня 2021 року в Стамбулі відбувся V Міжнародний GR-форум – подія, де зібралися провідні лобісти, політики та GR-спеціалісти (GR або Government Relations — налагодження взаємин з владою — ред.) з усього світу.

Другие новости