ПоддержатьУкраїнська

Для Льовочкіна та Бойка виключення стало насподіванкою, далі буде ще цікавіше, нудьгувати не доведеться – політолог Віталій Бала

StopCor
StopCor

StopCor

Для Льовочкіна та Бойка виключення стало насподіванкою, далі буде ще цікавіше, нудьгувати не доведеться – політолог Віталій Бала

Вчора, 20 листопада, з трибуни Верховної Ради співголова депутатської фракції парламенту «Опозиційний блок» Олександр Вілкул заявив, що з фракції виключили співголову Юрія Бойка та заступника голови фракції Сергія Льовочкіна. З цього приводу журналіст «СтопКору» Христина Кришиха поспілкувалася з Віталієм Балою, політологом, директором Агентства моделювання ситуацій. Він вважає, що заява Вілкула стала для виключених несподіванкою та дає свій прогноз розвитку ситуації.

Для Льовочкіна та Бойка виключення стало насподіванкою, далі буде ще цікавіше, нудьгувати не доведеться – політолог Віталій Бала

Сьогодні було засідання фракції «Опозиційний блок», на якому прийняли рішення про виключення Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна з фракції, тобто співголову і заступника голови фракції вони виключили. З цього приводу була заява співголови Олександра Вілкула, він виступав на трибуні Верховної Ради, потім були коментарі і Юрія Бойка, і Сергія Льовочкіна. Вони обіцяють, що створять нову групу, Льовочкін навіть цифру називав – 20, стільки в ній буде депутатів.

Мені насправді цікаво подивитися, хто буде в них в групі, тому що, найімовірніше, це було несподівано для Бойка і Льовочкіна, судячи з тих емоцій, з якими вони говорили. А це було дуже емоційно, майже як на мітингу виступали, та зробили такі заяви, бо вони є в списку.

Їх виключили демонстративно, але інші, там 43 депутати – 27 «списочників» і 16 «мажоритарників» – от інші ж «списочники» не можуть піти в ту групу, бо їх тоді можуть позбавити мандата. Є 16 «мажоритарників», в чому також є достатньо серйозна проблема, бо там, де великі підприємства саме тих… ну, Ахметова – тієї групи людей, яка сьогодні фактично розійшлася з групою Фірташа-Льовочкіна, навряд чи потім ті депутати можуть виграти вибори.

І мені цікаво, з яких фракцій чи може, скоріше, позафракційних депутатів вони будуть залучати, чим зможуть мотивувати тих людей, щоб вони зайшли.

Питання розвивається достатньо цікаво, бо в цілому всі бравурні заяви Льовочкіна, що Бойко тепер може вийти в другий тур, м’яко кажучи, під великим питанням, я би так навіть сказав – сумнівом. Чому? Тому що у свій час один тільки Донбас був 15% електорального поля України. Зараз половини фактично там нема, Криму нема. І головне, коли він говорив, що в Бойка найбільший рейтинг серед кандидатів – там, якщо подивитися, в нього майже такий самий рейтинг, як в «Опозиційного блоку». Так це рейтинг Бойка, який не є харизматичним політиком, чи це все-таки рейтинг «Опозиційного блоку»? І зараз «Опозиційний блок» виключив Бойка. І ось я би поки що не поспішав робити ці заяви, бо, можливо, він міг би претендувати чи думати про другий тур, якби весь «Опозиційний блок» там об’єднався.

Тому час покаже, але я думаю, що зараз будуть відбуватись достатньо цікаві події саме в цій політичній силі та створенні нової політичної сили. А, можливо, навіть в інших групах і фракціях – бо знову ж, більшість депутатів, які пішли в політику і попали, до речі, туди випадково – вони все одно хочуть залишитися в політиці. А через те, що в нас є відсутність політичної еліти, а ще велике питання, чи є в нас політичний клас – бо депутати та політики ж постійно перебігають з однієї політичної партії в іншу – то я думаю, що вони зараз почнуть знову пристосовуватися, і можуть бути різні конфігурації.

Особливо після президентських виборів можуть бути дуже цікаві речі – будуть фракції чи групи розпадатися, ділитися, все абсолютно можливо. І це можливо тільки тому, що в нас насправді немає політичної структуризації – ми не обираємо партії за якимись зрозумілими для нас ідеологіями.

Щоб навести приклад, ось недавно пройшли вибори у Швеції в парламент, і вперше соціал-демократична партія – вона знову виграла вибори, так, вона керівна і виграла, але набрала менше ніж 30%. На минулих виборах у них було 31%, а цього разу 28% – так це сталося вперше за 130 років у цієї партії, що набрала менш як 30%! Просто, щоб ви розуміли, що таке політичні партії там та як вони працюють. Там люди розуміють, за що вони голосують, бо там є певні принципи. У нас же люди перебігають з однієї політсили в іншу – тому про яку ідеологію можна говорити? Тут про принципи навіть немає сенсу говорити.

Отже, ми можемо стати свідками цікавих подій у парламенті. Для журналістів, я думаю, це буде, як і для експертів, не сумно, ми не будемо нудьгувати.

https://youtu.be/l7a3cYOvDCA

Другие новости