ПоддержатьУкраїнська

Дніпро: «Упс, а де ж дороги?»

StopCor
StopCor

StopCor

Дніпро: «Упс, а де ж дороги?»

Як пересвідчились на власні очі журналісти «СтопКору», вирушивши автівкою до Дніпра, «бездорожье, разгильдяйство и бюрократизм», вдарити по яких автопробігом обіцяв Остап Бендер, нікуди не зникли, натомість в області «рулять» послідовники великого комбінатора. Зокрема, у 2016 та 2017 році на ремонт доріг з бюджету Дніпропетровщини було виділено 303 млн та 281 млн гривень відповідно, але відремонтованих доріг так ніхто й не побачив.

Дніпро: «Упс, а де ж дороги?»

Тендер на проведення ремонтних робіт два роки поспіль вигравала компанія з красномовною назвою «УПС». За інформацією про цю компанію журналісти «СтопКору» відправилися до реєстру судових рішень. З’ясувалося, що судиться це підприємство чимало: було знайдено цілий шлейф із судових стягувань колишніх партнерів ТОВ «УПС».

Нагадаємо, товариство з обмеженою відповідальністю «УПС» зареєстровано нібито як україно-польське підприємство з іноземними інвестиціями, але за даними електронної декларації 25% відсотків капіталу належить Владиславу Валерійовичу – депутату облради, якого називають довіреною особою першого заступника голови Дніпропетровської обласної ради – Святослава Олійника. Власне, сам пан Олійник у коментарі журналістам відхрестився як від ремонту доріг, нарікаючи на те, що більша частина шляхів області є дорогами національного значення, так і від зв’язку з «УПСом».

Здавалося б у словах чиновника є правда, і дійсно – ну до чого тут і він, і Бородін, і взагалі весь «УПС», коли йдеться про державні кошти? Але журналісти «Стоп Корупції» знайшли дещо – власне схему перетворення бюджетних коштів на кеш, як заведено казати у Дніпрі. Гроші виводяться через судові рішення на користь кишенькових фірм. Все офіційно і красиво – не підкопаєшся. Про це писали навіть в місцевій пресі: за підсумками одного лише 2015 року з «УПСа» намагалися стягнути близько 221 млн грн. За даними системи YouControl інформація підтверджується

Дніпро: «Упс, а де ж дороги?»

Отже, як виглядає схема: підприємство «УПС», що ремонтує комунальні дороги в Дніпрі та області, отримує з бюджету, наприклад, 300 мільйонів гривень (як у 2017 році). Потім за рішенням суду за позовом від «кишенькової» компанії, сплачує, наприклад, 44 млн гривень. Іншій фірмі за таким самим виграним позовом – ще 28 млн. А комусь, як маріупольському підприємству ТОВ Підприємство «Маст-буд» - цілісінькі 175 мільйонів. На рештки від таких перерахунків ремонтує дороги. Зазначимо, що після того, як гроші перерахувалися на інші, некомунальні, рахунки, повернути чи відстежити їх вже неможливо.

Та хто ж міг скласти і реалізувати таку просту, але дієву схему виведення державних коштів? Дивіться по це у розслідуванні «СтопКору»:

https://youtu.be/KV1LWxe-9YY

Другие новости