ПоддержатьУкраїнська

Довибори до Ради та «файт» у 184 окрузі: місцеві еліти проти центрального адмінресурсу

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

Довибори до Ради та «файт» у 184 окрузі: місцеві еліти проти центрального адмінресурсу

В Україні тривають довибори до Ради. Нових нардепів обиратимуть виборці з Херсонщини та Черкащини. У 184-му окрузі розгорілася справжня битва за крісло в парламенті. Та наскільки чесна вона? Розповів директор Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко під час відкритої дискусії на тему «Довибори до Верховної Ради України 2021 на виборчих округах №184 та №197» у медіацентрі «СтопКор».

 Ігор Чаленко Фото: СтопКор

«Що стосується 184 округу, то тут все-таки ситуація може показати спроможність вертикалі голови ОДА – тобто нинішньої влади. Ми пам'ятаємо, що Сергія Козиря поставили керівником Херсонщини в березні-місяці. Очевидно, що це було зроблено саме для його підготовки до висування у 184-му окрузі. Але ситуація складається таким чином, що якраз на 184-му окрузі ми бачимо найбільший «файт», найбільшу битву адмінресурсу місцевої еліти та вже фактично нав'язаного згори, з Києва, ресурсу. Ми бачимо, що і міністри сюди приїжджають на різні конгреси тощо», – сказав він.

За словами Чаленка, проміжні вибори у 184-му та 197-му округах сьогодні фактично перебувають під певною «інформаційною парасолею» місцевих виборів, які відбуваються у Харкові.

«Сьогодні це дає можливість штабам у відповідних округах застосовувати більш брудні технології, не боячись, що ці теми будуть висвітлюватися на всеукраїнському рівні через те, що вся увага приділена сьогодні Харкову. Тому очевидно, що сьогодні для влади є ідеологічно дві різні мети в кожному з округів. Очевидно, що є мета перемогти. Але для чого перемогти? Якщо ми говоримо про 197 округ із центром у Золотоноші, то очевидно, що це намагання «Слуг народу» показати, що саме місцеві команди, які прийшли до влади на місцях на виборах 20-го року, можуть далі будувати базу для виборів до Верховної Ради та майбутніх президентських виборів», – каже експерт.

Чаленко також зауважив, що для цього сьогодні було змінено було центр округу.

«Тому що з одного боку потрібно організувати максимально адміністративний ресурс, наскільки це можливо. А по-друге, показати, що є якась певна дієвість конкретно голови від «Слуги народу» і показати цю дієвість не для українського суспільства, а всередині команди, щоб нікуди ніхто не розбігався».

 Круглий стіл, присвячений довиборам-2021 Фото: СтопКор

За його словами, в кожної з команд буде основна мета, окрім підкупу і залучення максимальної кількості власного електорату – максимальне заниження явки на виборах 31 жовтня.

«Це потрібно для того, щоб ці сітки спрацювали. Тому що, як показала місцева кампанія минулого року, де люди приходили на вибори попри загрозу коронавірусу, ці сітки не зовсім спрацювали – люди витрачали великі кошти, але проходили вкрай неочікувані кандидати. Тож безліч коштів були витрачені таким чином марно, і вони використовували ті самі сітки», – сказав експерт.

Довибори до Ради: Чаленко прогнозує повторення ситуації з Вірастюком. Зауваживши, що проблема в тому, що журналісти великої уваги цим округам приділяти не будуть.

«І дуже важливо, що сьогодні на Херсонщині все-таки є кандидати, які свою кампанію розрахували не з точки зору скуповування голосів, не з точки зору бажання попрацювати до 31 жовтня. А вже розгорнули потужну адвокаційну кампанію в межах всієї України для того, щоб відстояти кількість опорних лікарень і шкіл. Я вважаю, що кампанія пані Катерини Одарченко, навіть попри майбутній результат, може бути успішною. Але я думаю, що якраз така започаткована ініціатива врешті-решт досягне свого успіху хоча б у межах того округу, для чого вона це робила», – підсумував він.

Зазначимо, Роман Бочкала заявив, що на Херсонщині гречкосійство почалося ще задовго до передвиборчої кампанії.

Повне відео відкритої експертної дискусії:

https://youtu.be/9Z0Grp_zJIU

Другие новости