ПоддержатьУкраїнська

Євродепутати стурбовані спробами відправлення у відставку керівництва НАБУ

StopCor
StopCor

StopCor

Євродепутати стурбовані спробами відправлення у відставку керівництва НАБУ

Група депутатів Європарламенту з-поміж друзів України висловила гостру критику щодо спроб певних політичних сил в Україні дискредитувати та відправити у відставку керівництво НАБУ. Про це йдеться в заяві заступника глави делегації ЄП у парламентському Комітеті асоціацію ЄС – Україна Віоли фон Крамон-Таубадель. 

"Ситуація в Україні набула вкрай драматичного розвитку цього тижня, мірою того як депутати Верховної Ради послідовно намагаються створити основу для відставки керівництва НАБУ, що видається політично мотивованими діями", - зазначили депутати Європарламенту.

Вони нагадали, що незалежність НАБУ була однією з ключових умов у Плані дій щодо візової лібералізації між ЄС і Україною. Поряд із Вищим антикорупційним судом ЄС сприймає НАБУ як центральну частину антикорупційних реформ в Україні. Співпраця, яка почала налагоджуватися між НАБУ та Офісом генпрокурора, давала надію, що випадки корупції з боку високопосадовців будуть нарешті розслідувані й передані правосуддю.

"Принципово важливою є справа ПриватБанку, що висвітлює нерозкритий та небезпечний вплив потужних тіньових гравців на українських політиків та інституції. Зазіхання на незалежність ключової урядової структури, головним завданням якої є розслідування критично важливих ризиків, піддають ерозії довіру до антикорупційних зусиль уряду України", - наголошується у документі, текст отримав "Укрінформ"

"Замість прозорого та незалежного розслідування поведінки керівництва НАБУ ми бачимо явне політичне замовлення, скероване олігархом Коломойським. Його необмежений політичний та фінансовий вплив на українських політиків ставить під загрозу європейське майбутнє України та призводить до зловживань довірою, яку народ України виявив до уряду Зеленського", - зазначила з цього приводу Віола фон Крамон-Таубадель.

Вона наголосила, що поспішне переписування законів, спрямоване проти автономії однієї конкретної установи, має деструктивний потенціал, здатний не лише припинити фінансову підтримку України з боку ЄС та МВФ, а й скасувати угоду про лібералізацію візового режиму та незворотно повернути Україну на російську орбіту.

Другие новости