ПоддержатьУкраїнська

Фірташ підкуповував іноземних держслужбовців і поліцію - ЗМІ

StopCor
StopCor

StopCor

Фірташ підкуповував іноземних держслужбовців і поліцію - ЗМІ

"Український олігарх Дмитро Фірташ підкуповував німецьких поліцейських і держслужбовців", — пише у соцмережі "Фейсбук" журналіст Антон Павлушко.

51-річного Дмитра Фірташа затримали у Відні в березні позаторік за запитом американського Федерального бюро розслідувань. Його підозрювали у передачі $18 млн хабара індійським чинов­никам — за отримання дозволу на розробку тамтешніх родовищ титану. Однак Австрія не передала олігарха Сполученим Штатам.

Німецькі видання оприлюднили докази підкупу Фірташем австрійських і німецьких поліцейських і держслужбовців. Гроші перераховував через колишнього агента Штазі (відомство державної безпеки Німецької Демократичної Республіки, що діяло з 1950‑го до 1989 року. — ред.) із позивним "Ніна".

"Ніна" майже про все писала в книжку. Він перерахував їй 750 тисяч євро: щоб через німецьких і австрійських чиновників дістати документи ФБР, які допоможуть йому уникнути видачі в США, — продовжує Павлушко. — Також у щоденнику є інформація про хабар кримінальному комісару — 200 тисяч євро. Працівникам міністерства внутрішніх справ Австрії та контртерористичних відділів — 91 тисячу євро".

Серед власності Фірташа група компаній "Остхем", газоторговельна компанія "Росукренерго" та ЗАТ "Укргаз-Енерго". З ним асоціюють телеканал "Інтер".

Другие новости