ПоддержатьУкраїнська

Генпрокуратура підготувала підозру судді Вищого господарського суду

StopCor
StopCor

StopCor

Генпрокуратура підготувала підозру судді Вищого господарського суду

Ю.Луценко може стати першим Генпрокурором, який вручить підозру служителю Феміди.

Слідчі Управління з питань представництва інтересів громадян або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України підготували підозру судді Вищого господарського суду України Віктору Швецю.

Про це повідомляють у правоохоронних органах.

За словами співрозмовника агентства, підозра судді Швецю має бути підписана заступником генерального прокурора, або ж Генеральним прокурором Ю. Луценко особисто (згідно вимог КПК України, — ред.).

"Крім того, КПК також передбачає, що повідомлення по підозру суді має вручити особисто Генеральний прокурор або ж його заступник", — додав співрозмовник.

На уточнююче запитання журналіста, чи стане Генпрокурор Ю. Луценко першим в історії України очільником ГПУ, який особисто може вручити підозру судді, співрозмовник відповів ствердно.

"До вступу КПК (у 2012 році) в дію такої вимоги не було. Зараз закон передбачає саме таку процедуру. За останні 4 роки на моїй пам'яті жоден Генпрокурор особисто жодному суддеві підозри не вручав. Тому відповідаю на ваше запитання — так, все може бути", — пояснив він.

Наразі, за його словами, підозрюваний суддя В.Швець перебуває на лікарняному з 8 червня поточного року, і знаходиться в одній з лікарень столиці.

"По-перше, доцільність його перебування у лікувальному закладі на сьогодні, скажімо так, під великим питанням. По-друге, це не є перешкодою для вручення йому повідомлення про підозру, оскільки у справі наявні відповідні дозволи і покази лікарів", — додав співрозмовник.

Згідно із повідомленням про підозру, суддя Вищого госпсуду В. Щвець підозрюється у вчиненні низки кримінальних злочинів, зокрема, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України (закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом шахрайства за попередньою змовою осіб в особливо великих розмірах).

У разі, якщо підозра судді буде вручена Ю. Луценко на цьому тижні, то на наступному пленарному тижні, зокрема 5 липня (після святкових вихідних з нагоди Дня Конституції України, — ред.), ВРУ зможе розглянути подання ГПУ про зняття зі В.Швеця недоторканності.

Другие новости

Нардеп Дубинский избит в СИЗО

Нардеп Дубинский избит в СИЗО

СМИ установили, что в полицию действительно поступило заявление об избиении, однако правоохранителей пока "не допускают"