
Гречокосії, бандити, корупціонери та навіть корисні для громади політики. Вони такі різні, але всі балотуються по 210 виборчому окрузі у Чернігівській області. Саме такі різнопланові характеристики - виборці дали претендентам у ВР. Про симпатії та антипатії місцевих жителів дізнавались активісти ініціативи «Стоп політичній корупції» у рамках моніторингу.

Протягом двох тижнів моніторингові групи проекту «Стоп політичної корупції» проводили анкетування мешканців округу, з метою скласти рейтинг доброчесності кандидатів. Виборцям пропонували оцінити усіх кандидатів за такими критеріями: політична репутація, відкритість, корисність для громади, причетність до корупції та підкупу, обізнаність у проблемах округу. Рівень доброчесності пропонувалось визначити за шкалою від 0 до 10.

Головним «гречкосієм» округу опитані назвали Бориса Приходька. Його плакати за гроші розвішували на будинках, у його штабі займались підкупом, саме він організовував гучні масові заходи і концерти. Однак його корисність для громади люди оцінили на низькому рівні. А політична репутація взагалі «підмочила» рейтинг доброчесності кандидата. Люди називають його бандитом, згадують про його причетність до гучної справи із розкраданням фінансової системи України на 2 мільярди гривень в часи Януковича у 2014 році.
«Він тривалий час був довіреною особою так званих «донецьких», а тепер хоче дістатись до державної годівниці», - розповідають активісти «Стоп політичній корупції».

Члени моніторингових груп також додають, що саме Приходька люди бояться коментувати і оцінювати, попри те, що анкетування проводилось анонімно. Навіть, прихильники Приходька воліли уникнути відповідей на запитання анкети. Середній рейтинг доброчесності Приходька прораховується на рівні 3 бали з 10 можливих.
Серед інших відомих на окрузі кандидатів – діючий народний депутат Олег Дмитренко. За результатами анкетування, Дмитренка сприймають позитивно. І це не зважаючи на факти використання в його агітаційних заходах адмінресурсу, а також історію із його презентами для поштових відділень в окрузі. Поштам він подарував новенькі велосипеди. До речі, відзначився подарунками і для шкіл. Там були планшети та газонокосарка. За подарунки громада ставить йому «лайки», утім більш нічого сказати про депутата не може. Середній рейтинг доброчесності у депутата – 5 з 10 можливих.
У Прилуках виборці добре знають кандидата від Аграрної партії Артема Рожка. Його рейтинг доброчесності на середньому рівні – 6 з 10. Також дехто з опитаних відзначив кандидатуру Дмитра Пахомова від «Слуги народу» як ефективного для громади, відкритого та чесного кандидата. Утім кількість його прихільників серед опитаних була досить незначною – 7 осіб, які і сформували рейтинг кандидата – 7 з 10.

Ще одним відносно відомим кандидатом округу виявився молодий музикант самовисуванець Роман Борсук. Новачок у політиці проводив активну піар-кампанію в інтернеті, копіюючи символіку партії «Слуга народу» і гарно грав композиції з фільму «Слуга народу» на саксофоні. Таким чином, юнак вводив виборців в оману, формуючи враження своєї причетності до рейтингової політичної сили. Утім, окрім музики, виборці не змогли виокремити користь юнака для громади. Натомість за гарну музику виборці поставили йому 7,5 балів із 10.
«Утім, однозначно фаворитом симпатій виборців, за результатами опитування став самовисуванець Сергій Коровченко», - зазначають у «Стоп політичній корупції».
Попри активну чорну піар-кампанію, розгорнуту проти кандидата конкурентами, мешканці округу оцінили відкритість кандидата і обізнаність проблемами округу. Люди відзначили відсутність фактів підкупу з його боку. А його рівень ефективності більшість опитаних оцінили на найвищому рівні. За словами виборців, він уже багато корисного зробив для округу. Рейтинг доброчесності Коровченка – 8 з 10 можливих. Решту кандидатів виборців округу не знають і оцінити рівень доброчесності не можуть.
Рейтинг доброчесності кандидатів 210 округу:
1. Сергій Коровченко – 8
2. Роман Борсук – 7,5
3. Дмитро Пахомов – 7
4. Артем Рожко – 6
5. Олег Дмитренко – 5
6. Борис Приходько - 3
В ході громадського моніторингу опитано близько 1000 осіб у більш ніж 15 населених пунктах округу.