ПоддержатьУкраїнська

Кличка просять виділити кошти для благоустрою скверу на честь героя-розвідника Шаповала

StopCor
StopCor

StopCor

Кличка просять виділити кошти для благоустрою скверу на честь героя-розвідника Шаповала

Виділити кошти з міського бюджету на благоустрій Скверу імені Максима Шаповала у Солом’янському районі Києва. Із таким зверненням до мера Кличка звернулись громадські активісти. Під документом підписались 30 осіб. Серед них представники ГО «Стоп корупції» і жителі Солом‘янки.

 Кличка просять виділити кошти на сквер імені Шаповала. Фото: СтопКор.

Так, в результаті прийнятого рішення Київської міської ради земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Київ, Солом’янський район,  проспект Повітрофлотський, 11-13, кадастровий номер – 8000000000:72:101:0024, розміром 0,1942 га, було іменовано як «Сквер імені Максима Шаповала».

Згідно з відповіддю від 16.06.2020р. вих. № 077/226-2607 Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» щодо розгляду запиту ГО «Стоп корупції» від 31.05.2020 №484 стосовно надання інформації про благоустрій скверу імені Максима Шаповала на проспекті Повітрофлотському, 11-13 у Солом'янському районі м. Києва повідомлено про наступне.

«Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27.04.2020 №641 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) від 26.02.2020 №327 «Про капітальний ремонт об'єктів, що фінансуються в 2020 році за рахунок бюджетних коштів по Управлінню екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» не передбачено фінансування робіт з благоустрою скверу імені Максима Шаповала на проспекті Повітрофлотському, 11-13 у Солом'янському районі м. Києва.

У разі виділення відповідного фінансування КО «Київзеленбуд» готове виступити замовником виконання робіт з благоустрою скверу імені Максима Шаповала», — зазначають активісти ГО «Стоп корупції» у своєму зверненні.

Зазначимо, що Максим Шаповал з початком російської збройної агресії проти України виконував завдання із захисту територіальної цілісності України в зоні бойових дій у Донецькій та Луганській областях.

Шаповал був командиром групи спецпризначення, яка у травні 2014 року звільняла Донецький аеропорт й зайшла до нього першою.

Безпосередньобрав участь у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил.

7 червня 2017 року підрозділ Шаповала ліквідовував на окупованій території Донбасу одного з керівних співробітників спецпідрозділу «Вимпел» ФСБ РФ полковника Черкашина Юрія Михайловича, 1972 року народження, який відповідав за організацію терористичних актів на території України.

27 червня 2017 року полковник Шаповал загинув в результаті вибуху автомобіля у Солом'янському районі м. Києва. Підрив автомобіля попередньо кваліфіковано як терористичний акт, пов'язаний з професійною діяльністю загиблого.

Посмертно командиру загону військової розвідки Максиму Шаповалу надали звання Героя України. Щоб увічнити пам'ять про нього, жителі Солом'янського району вирішили створити сквер неподалік від місця трагедії та будинку, де проживав військовий.

Та з'ясувалося, що на ділянку кинув оком сумнівний бізнесмен-забудовник – ТОВ "Аргумент-ВВ". Фірма не мала  погодження на будівництво і взагалі жодних документів, окрім договору оренди, який був укладений 13 років тому.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році, однак станом на сьогодні будівельні роботи навіть не розпочаті, що є підставою для дострокового розірвання договору оренди та припинення права користування землею цим товариством.

У вересні 2018 року депутати Київради проголосували за розірвання договору оренди із забудовником скверу імені Максима Шаповала.

Другие новости