ПоддержатьУкраїнська

Повідомлено про підозру керівнику фірми, причетному до зриву поставки апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень Київщини

StopCor
StopCor

StopCor

Повідомлено про підозру керівнику фірми, причетному до зриву поставки апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень Київщини

За поставку 15 життєво важливих апаратів на рахунки товариства було перераховано 10,5 мільйонів гривень. Незважаючи на повний розрахунок, апарати так і не надійшли до медичних закладів регіону.

За фактом розтрати бюджетних коштів, виділених на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, було відкрите кримінальне провадження. 

Під час слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Київській області, слідчі обласної поліції спільно з прокуратурою встановили, що з метою запобігання поширенню на території Київської області випадків захворювань, спричинених коронавірусом, на закупівлю медичного обладнання було виділено кошти обласного бюджету. За результатами проведеного конкурсу перемогу одержала  «своя» фірма, яка відповідно до наданих документів була офіційним дистриб'ютором в Україні компанії-виробника апаратів штучної вентиляції легенів. 

Згідно з умовами укладеного договору постачання апаратів ШВЛ «S1100» мало проходити у два етапи - 7 одиниць до 11.05.2020 року та 8 одиниць до 25.05.2020 року.

Але апарати так і не потрапили до лікарень області.  Заздалегідь знаючи, що жодних поставок не буде, посадовці тендерного комітету та Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації підписали всі необхідні документи, на підставі яких відбувся повний розрахунок і фірма-постачальник отримала 10,5 мільйонів гривень. Надалі ці кошти мала отримати на свої рахунки компанія-виробник. 

Проте правоохоронці з’ясували, документи на представництво, які надала фірма-переможець, підроблені. А фірма не є офіційним представником виробника, і кошти, отримані за апарати ШВЛ, виробник також не отримав.

Оперативники та слідчі вже встановили, куди саме були виведені 10,5 мільйонів гривень бюджетних коштів. Наразі вживаються заходи з їхнього повернення.

У середу, 1 липня, слідчі обласної поліції за оперативного супроводження співробітників управління стратегічних розслідувань в Київській області та за процесуального керівництва прокуратури області повідомили про підозру директорці фірми-постачальника за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. 

Крім того, під час проведення санкціонованих обшуків поліцейські вилучили документацію та «чорнові» записи, що підтверджують причетність посадових осіб двох структур до злочинної діяльності.

Встановлюється причетність до злочинних дій голови тендерного комітету Київської обласної державної адміністрації та колишнього директора Департаменту охорони здоров’я.

Слідство триває.

Департамент стратегічних розслідувань 

Національної поліції України

Другие новости