ПоддержатьУкраїнська

Компанія Гонтаревої причетна до виведення з України мільярдів гривень (подробиці)

StopCor
StopCor

StopCor

Компанія Гонтаревої причетна до виведення з України мільярдів гривень (подробиці)

У теплому Карибському морі, на Кайманових островах, компанія «VR Global Partners» працює, вочевидь, настільки плідно, що зуміла купити борг «Укрзалізниці» у «Промінвестбанку». Ось тільки компанія ця офшорна. А сам «Промінвест» перебуває під санкціями. Та це зовсім не бентежить НБУ, який надав зелене світло цій схемі. Докладніше – в ексклюзивному матеріалі Асі Шевченко.

https://www.youtube.com/watch?v=bDPEj_vmJi8

Нагадаємо, заступниця голови НБУ Катерина Рожкова підписала дозвіл, що допоміг «Промінвесту» вивести 123 мільйони доларів (близько 3 мільярдів гривень) в офшор.

Зі свого боку головний акціонер «Промінвесту» Володимир Кротюк у 2000-2012 рр. обіймав посаду заступника голови НБУ, на якій зараз працює Катерина Рожкова.

Головою Правління «Промінвесту» був перший очільник НБУ Володимир Матвієнко.

 НБУ та Промінвест мають тісні зв'язки

Наразі головою «Промінвестбанку» є Андрій Рожок, в минулому – перший заступник голови «Сбербанку». А в переліку публічних осіб, пов’язаних з банком – цікавий пасьянс з непримиримих політичних опонентів: Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович, Сергій Тарута, Василь Фурман і Петро Порошенко.

 Перелік публічних осіб, пов'язаних з банком, досить довгий

Група АйСіЮ Холдингз Лімітед, яка є партнером кайманської компанії, зареєстрована в офшорній зоні на Британських Віргінських островах. Засновником ICU Holdings Limited є ексголова НБУ Валерія Олексіївна Гонтарева. Щоправда, у 2014-2016 роках вона задекларувала дохід від продажу частки в ICU на рівні 100 млн грн.

 Засновником ICU Holdings Limited є ексголова НБУ Валерія Гонтарева

Цей величезний холдинг складається з цілої низки підприємств і має доволі міцну репутацію. Ще один цікавий факт: до групи ICU входить також ПАТ «ЗНВКІФ «КОНДИТЕРІНВЕСТ», бенефіціарним власником якого вказаний Москалевський В'ячеслав Олександрович – президент корпорації «Рошен».

Другие новости