ПоддержатьУкраїнська

Кредитні таємниці «Нібулона»: нардеп лобіює корпоративні інтереси компанії батька

StopCor
StopCor

StopCor

Кредитні таємниці «Нібулона»: нардеп лобіює корпоративні інтереси компанії батька

Аграрний сектор України – один з найприбутковіших в економіці нашої держави. Наразі це одна з основних галузей, яка є основою притоку валюти в країну. Найбільшим гравцем цього ринку є компанія «Нібулон», яка повністю контролює бізнес-процеси, маючи власні елеватори та річковий флот. Держава ж на можливу появу монополіста реагує досить мляво: депутати три роки поспіль не могли ухвалити закон про водний транспорт.

Як зазначає один з народних обранців, Роман Семенуха: «Якби ми завтра запустили повноцінний внутрішній водний транспорт, це однозначно здешевило би продукцію наших аграрних виробників, що робило би їх більш конкурентоспроможними на світових ринках. Тому потрібен новий закон». І тут починається найцікавіше. В українському парламенті три роки поспіль дискутували щодо двох законопроектів №2475а і №2475а-4. Та ніяк не могли проголосувати.

Перший називають урядовим. Його підтримує Міністерство інфраструктури. Документ пропонує вирішити питання розвитку галузі коштом підприємців-користувачів, впровадивши річковий збір, який, за прогнозами, спричинить подорожчання річкових перевезень всього на 2%.

Другий законопроект №2475а-4 передбачає додаткове фінансування внутрішніх водних шляхів завдяки частині коштів від канальних зборів та Дорожнього фонду України. Його подав та підтримував син власника «Нібулону» – депутат Верховної Ради України Андрій Вадатурський, який виступає категорично проти законопроекту міністерства.

Усі експерти сходяться в думці: процес ухвалення законопроекту гальмував саме пан Вадатурський-молодший, аби відстояти корпоративні інтереси компанії свого батька. А тим часом, поки депутати сперечалися, річкова галузь втратила сотні мільйонів інвестицій.

Дивіться ексклюзивне розслідування «СтопКору»:

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости