ПоддержатьУкраїнська

Кровопролиття на сесії: подробиці бійки між обранцями в Ізюмі (фото, відео)

StopCor
StopCor

StopCor

Кровопролиття на сесії: подробиці бійки між обранцями в Ізюмі (фото, відео)

Кров, швидка, поліція. 26 січня під час засідання чергової сесії Ізюмської міської ради на Харківщині сталася бійка між місцевими депутатами. Про це повідомив очевидець - голова Ізюмського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» і депутат Ізюмської міської ради Юрій Козлов.

 Бійка між депутатами Ізюмської міської ради. Скріншот: СтопКор

Мер із розірваною сорочкою, один з обранців зі зламаним носом і щелепою у лікарні, дві заяви у поліції. Так закінчилась сьома сесія міської ради Ізюма 26 січня.

«З самого початку в провладних депутатів була мета спровокувати опозиціонерів на протиправні дії. Для цього нагнали зо два десятки правоохоронців. Спочатку опозиційного депутата Жидкова намагались спровокувати в коридорі – там, де є камери спостереження. Але спроба була невдалою», - повідомляє подробиці стопкорівець.

Він зазначив, що лояльні до міського голови депутати відмовилися вносити до порядку денного сесії питання щодо зниження тарифів на опалення – як того вимагали жителі під час тарифних протестів. Міська влада на чолі з мером проігнорувала депутатські запити опозиційних обранців. До того ж, за свідченням Козлова, опозиційних до влади депутатів щоразу перебивали, вимикали мікрофони, не давали поставити запитання та внести зміни до порядку денного.

Напруга переросла у відкриту бійку між депутатами Анатолієм Жидковим з фракції "Нові обличчя" та Денисом Штейманом з фракції "Опозиційна платформа — За життя".

«Жидков став порушувати гострі запитання та проводити відеофіксацію. Це не сподобалось «ручним» обранцям мера Валерія Марченка. І тоді Штейман, користуючись тим, що у Жидкова руки були зайняті телефоном, двічі вдарив його в обличчя», - пояснює Юрій Козлов.

https://www.facebook.com/100013137638835/videos/1118727625241815

На відеозаписі, оприлюдненому у соціальних мережах, видно, як Штейман підійшов до місця, де сидів Жидков, із телефоном у руках, та  двічі вдарив Штеймана по обличчю, розбив йому телефон, після чого розв'язалася бійка.

«Жидков мусив захищатись. Нападник опинився на підлозі. Утім після цього не вгомонився і знову побіг за Жидковим», - розповідає ізюмський стопкорівець-депутат.

 Бійка між депутатами в Ізюмській міській раді. Скріншот: СтопКор

Мер Ізюма Валерій Марченко  спочатку з президії у мікрофон вгамовував депутатів, а потім кинувся їх розбороняти. Його самого теж повалили на підлогу, розірвали сорочку.

Після цього міський голова оголосив перерву на 2 години. Обранці викликали швидку і поліцію. Правоохоронці зареєстрували дві заяви. Та після перерви сесія продовжила роботу.

«Спочатку вони вдарили високими тарифами жителів Ізюму, а потім – вдарили в обличчя депутата», - коментують відео користувачі соціальних мереж.

«Це безпрецедентний випадок! Ще ніколи в Ізюмі депутат не здіймав руку на депутата. Упевнений, що це була спланована провокація проти опозиційних депутатів з метою не дати їм протягнути ті болючі тарифні питання, за які жителі Ізюма виходили на протести. Провладним депутатам не дає спокою той факт, що опозиціонери виступають не тільки на мітингах, а й працюють в кабінетах, на сесії для того, щоб реалізувати вимоги містян і не дати міській владі створити імітацію діяльності», - коментує ситуацію Юрій Козлов.

Зазначимо, днями на позачерговій сесії міськради Ізюма правоохоронці не пускали опозиційних депутатів до зали засідань.

Другие новости