ПоддержатьУкраїнська

Лампочка в обмін на голос: у Чернігові зафіксували підкуп виборців

StopCor
StopCor

StopCor

Лампочка в обмін на голос: у Чернігові зафіксували підкуп виборців

Спостерігачі Комітету виборців України повідомляють про факти підкупу виборців у місті Чернігові від імені кандидата в мери міста та кандидата в депутати міськради. Про це повідомили в пресслужбі КВУ.

 Фото: 112.ua

Зокрема, до будинку одного з жителів Чернігова 6 жовтня завітали кандидат у депутати Чернігівської міської ради разом зі своїм помічником та пропонували взяти участь у програмі енергозбереження, отримавши безкоштовно електролампочки.

На цих лампочках було розміщено логотип політичної партії "За майбутнє", а також вказано імена з прізвищами та фото кандидатів. Так, на упаковках з лампочками розміщено фотографії кандидатів у депутати міської ради Валерії Макової та Тетяни Федіної, а також кандидата в мери Чернігова Антона Полякова, передає "112.ua".

Лампочка в обмін на голос: у Чернігові зафіксували підкуп виборців
Лампочка в обмін на голос: у Чернігові зафіксували підкуп виборців

Як з'ясувалося, відповідна діяльність проводиться в Чернігові з початку вересня. Її ініціатором є міська команда партії "За майбутнє" та колишній член фракції "Слуги народу" Антон Поляков, які проводять у місті акцію з енергозбереження. Суть акції полягає в тому, що в обмін на персональні дані (ПІБ та контакти), виборцям пропонують отримати дві LED-лампочки. Крім того, під час дворових зустрічей виборець зможе отримати ще дві лампочки.

"Діяльність відбувається за технологією "від дверей до дверей". Участь в обходах беруть не тільки агітатори, а й самі кандидати. Така діяльність має ознаки підкупу виборців. Відповідно до ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України", - йдеться в повідомленні Комітету.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, технологія "лампочка в обмін на голос" використовується в Чернігівській області не вперше. Зокрема, така сама технологія використовувалася у 2016 році в окрузі № 206.

Інформацію про підкуп виборців КВУ передали до Національної поліції.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Кременчуці незаконно зняли з реєстрації кандидатів від «ЄС».

Другие новости