
Новий спосіб транспортування. Через брак людських ресурсів, в Окружній виборчій комісії №118 у Львові змушені скидати мішки з бюлетенями просто з балкону. Про це розповів голова відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” у Львівській області Андрій Турка під час брифінгу щодо маніпуляцій та фейків у медіа під час парламентської виборчої кампанії 2019 року, який відбувся 11 липня у Києві в рамках проекту "Стоп політичній корупції".

“Ще під час президентських нами було зафіксовано порушення на цій ОВК –там приміщення 30 метрів, замість потрібних 50. Наразі ситуація не змінилася. Крім того, там відбувається “блукання голосів”. Я бачив, як з ДВК привозили опломбовані мішки з бюлетенями і складали на 2-му поверсі. На другий день їх скидали з балкону на подвір’я, щоб потім перенести в підвал. Летіло все – пломби в одну сторону, мішки в другу, протоколи в третю, а бюлетені в четверту”, – зазначив активіст.
Володимир Рибалкін розповів, що у Донецькій області проблемою можна вважати орієнтованість представників партій на адмінресурс, а не на ефективність їхньої роботи.

“На Донеччині ми фіксуємо маніпуляції та порушення виборчого законодавство. Основна виявлена проблематика – це комісії ОВК та ДВК, у склад яких вже по 10 років входять одні й ті самі люди, які подаються від різних партій. Був приклад, коли людина під час президентських виборів була від партії “Слуга народу”, а на парламентських – він вже представник команди “Європейська солідарність”. Завтра він може податися від “Опозиційного блоку” або від іншої політсили, яка претендує на адмінресурс у цьому регіоні. У цей адмінресурс входять поліція, прокуратура, навчальні заклади – усе, що пов’язане з владою. Вертикаль залишилась і наразі змін у структурах не відбулось поки що”, – підкреслив Рибалкін.
Окрім того, під час брифінгу доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев розповів про проміжні результати моніторингу ЗМІ на предмет маніпуляцій, який стартував 12 червня 2019 року спільно з дружніми організаціями та з використанням платформи "Semantrum".

Як зазначили організатори, мета проекту – показати брудні технології поширення маніпулятивної інформації в ЗМІ, щоб надати можливість громадянам критично оцінювати виборчу кампанію та робити усвідомлений вибір. А також, висвітлювати випадки порушення виборчого законодавства в різних регіонах України.

Детальніше про проект – на спеціальній сторінці stopfake.
https://www.youtube.com/watch?v=TReSlTn0IZs&feature=youtu.be
Раніше ми писали: “Агітспецназ у засідці”, – в команді кандидата в нардепи Пашинського привселюдно висміяли людину з психічними розладами (ВІДЕО)".