
Небезпечні токсичні відходи з Чорногорії, на утилізацію яких європейці виділили 50 мільйонів євро, таємничим чином опинились… на Півдні України. Екологічна диверсія чи чергова схема заробітку на здоров'ї українців? Хто і чому вирішив «закопати» токсичний вантаж у Херсоні? Дивіться у сюжеті Кирила Вольного.
https://www.youtube.com/watch?v=fRWLNLa9b1U
«Я відразу звернув увагу на документ з підписом мера. Тобто на іноземному судні заходить дивний вантаж з гарантійним листом мера. Він був моїм партійним підлеглим, я знаю його підпис, підпис – його. Зараз триває експертиза, забігаю наперед якраз стосовно цього підпису – Миколаєнко заперечує, що він його ставив. Але заперечує з трибуни, публічно, медійно. У матеріалах кримінальної справи він уже не так впевнено заперечує, каже, що не пам'ятає», – розповідає депутат Херсонської міської ради Віталій Богданов.
Проте міський голова свою причетність до цієї справи відкидає. Стверджує: його підпис сфальшовано. А сам пан Миколаєнко у дату, зазначену в документі, взагалі нібито перебував поза межами України.

Цікаво, що токсичні відходи мало прийняти міське сміттєзвалище, керує яким (та заробляє на цьому чималі гроші) приватна фірма «Ітака». Засновниками цієї компанії, за дивним збігом, є колишній співробітник прокуратури та експрацівник «Укроборонпрому».
Знімальна група «СтопКору» вирішила запитати про подробиці угоди безпосередньо у представників фірми «Ітака».
Утім, працівники фірми, посилаючись на тривалі суди, спершу пообіцяли надати коментарі трохи пізніше в присутності адвоката.
Та за кілька годин представники «Ітаки» змінили свою позицію і запропонували надіслати їм інформаційний запит: мовляв, нададуть відповіді на питання письмово. Та на відповідь журналісти чекають і досі.