![Міністерство юстиції виключило Саакашвілі зі списку боржників](https://i.stopcor.org/news/2018/3/1/saakashvili-za-chto-presleduyut-v-gruzii.jpg?size=2010x1130)
Міністерство юстиції виключило колишнього президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі з Єдиного реєстру боржників.
Про це свідчать дані реєстру, передає Depo.ua з посиланням на Українські новини.
Наприкінці лютого адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький подав заяву про закінчення виконавчого провадження на підставі п. 9 ч.1 ст. 39 закону України "Про виконавче провадження" - фактична сплата боргу.
Прес-служба політика також опублікувала фотокопії квитанцій, що свідчать про сплату Саакашвілі 3 400 гривень штрафу й 320 гривень судового збору 27 жовтня 2017 року.
Водночас виконавець Сергій Колодчук повідомив, що станом на 21 лютого виконавче провадження не було закрито, оскільки у виконавчу службу інформація про сплату судового збору не надходила.
Зараз Саакашвілі в реєстрі боржників Мін'юсту не значиться.
Нагадаємо, що до реєстру боржників Саакашвілі потрапив за несплату 320 гривень судового збору в справі про незаконне перетинання кордону 10 вересня 2017 року.
Саакашвілі перейшов польсько-український кордон ввечері 10 вересня 2017 року. Власне прихильники буквально внесли його на територію України.
Також нагадаємо, що 5 лютого Апеляційний адмінсуд Києва залишив без змін рішення суду першої інстанції про визнання законною відмови Державної міграційної служби надати екс-президенту Грузії Михайлу Саакашвілі статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
Управління державної міграційної служби (ДМС) в Київській області оскаржувало ухвалене на його користь 3 січня 2018 року рішення Окружного адміністративного суду Києва, який відмовив Саакашвілі у визнанні незаконним рішення ДМС про відмову у визнанні його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України.
Саакашвілі раніше просив визнати протиправною та незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги на рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Водночас апеляцію ДМС захист Саакашвілі вважає спробою пришвидшити процес, адже у нього був місяць з часу першого рішення (3 січня) для подання апеляції.
Додамо, що 12 лютого Саакашвілі затримали в столичному ресторані "Сулугуні". Згодом його депортували чартерним літаком до Польщі. Це стало можливим після того, як українські суди відмовили Саакашвілі у позові до Державної міграційної служби щодо визнання його біженцем. У парламенті Грузії заявили, що скерують до Польщі запит про екстрадицію видвореного вчора з України Саакашвілі.
Водночас під час першої після депортації прес-конференції у Варшаві Саакашвілі заявив про намір поїхати Європою з критикою української влади, зокрема добиватися складання нового "списку Магнітського" щодо українських корупціонерів. Саакашвілі також має намір повернути собі українське громадянство.