ПоддержатьУкраїнська

На кордоні з Молдовою відкрили новий осередок всеукраїнської антикорупційної організації (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

На кордоні з Молдовою відкрили новий осередок всеукраїнської антикорупційної організації (фото)

17 травня у Могилеві-Подільському, що на Вінниччині, відбулось урочисте відкриття відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції». Очолив його місцевий житель та активіст Валерій Следь, який давно мріяв про те, аби побороти несправедливість та хабарництво у його рідному місті.

 У Могілеві-Подільському відкрили 85-й осередок ''Стоп корупції''. Фото: СтопКор

«Мене завжди турбували прояви несправедливості, можливо тому я й сформував для себе чітку громадянську позицію. Корупція — як побутова, так і на державному рівні — дуже мене гнітить. Торік я познайомився з людьми зі «Стоп корупції» та дуже зацікавився. У нашому місті дуже багато небайдужих людей, тож надіємося на їхню допомогу», – наголосив він.

 Фото: СтопКор

На урочисте відкриття приїхали активісти з різних куточків України: з Києва, Олевська на Житомирщині, Монастирища на Черкащині, Вінниці, Ладижина та інших регіонів. У заході взяли участь і координатори громадської організації Роман Бочкала та Богдан Хмельницький, а також голова правління Ігор Бондарчук.

 Фото: СтопКор

«Пан Валерій, керівник осередку в місті Могилів-Подільський – це вже досвідчена, доросла людина, яка чітко розуміє проблематику регіону. Ми почули про конкретні напрямки діяльності, які стосуються земельної сфери як у самому місті (бо тут земля роздається незрозуміло кому), так і земель сільгосппризначення за межами міста. Третій пункт – це кар'єри. На жаль, тут не всі кар'єри працюють законно – є «сірі» і «взагалі» чорні, де копають пісок без будь-яких дозвільних документів. У нашої організації вже є великий досвід протидії як цим крадіям надр, так і учасникам земельних оборудок. Усе можна чітко зіставити, розібрати, подати відповідні клопотання, подати відповідні заяви, порушити справи та врешті-решт зробити журналістське розслідування. Не завжди, але дуже часто нам дійсно вдається досягти результату завдяки такій злагодженій діяльності», – наголосив Роман Бочкала.

 Фото: СтопКор

Він також відзначив, що місто має свою історію та геополітичне значення, адже розташоване на кордоні.

«Я дуже радий, що тепер і тут, на цьому кордоні з Молдовою, в нас є представництво, адже на кордоні з Молдовою в нас ще представництв не було. У нас вже є осередок у Словаччині, є напівосередок у Грузії (там люди активні, вони займаються, просто немає офіційного статусу), є також у Берліні. Ну, я думаю, що скоро буде в Молдові, бо по той бік кордону теж багато роботи, і тут все настільки близько, що буквально за 200 м від нас вже починається Молдова», - підкреслив Роман Бочкала.

 Фото: СтопКор

Новопризначений голова відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у Могилеві-Подільському Валерій Следь під час урочистостей розповів про особливості регіону та основні проблеми, з якими будуть працювати активісти.

«Наш регіон дуже цікавий: тут і прикордонна служба, тут і кар'єрне виробництво. Кар'єри розробляють десь законно, десь напівзаконно, а десь копалини просто вивозять фурами і все. Це питання, яким ми хотіли б зайнятися. Ми також підходимо до земельної реформи, буде відкрито ринок землі, тут багато напрямків роботи. Є й у місті проблеми: роздають земельні ділянки незрозуміло кому, незрозуміло яким чином та за які гроші. Це головні напрямки, де ми б хотіли працювати», - зазначив він.

 Фото: СтопКор

Також Валерій повідомив, що у місті чимало активних людей, готових допомагати його команді у боротьбі з корупцією на побутовому рівні.

Керівники організації урочисто передали очільнику новоствореного осередку документи про реєстрацію, прапор і символіку організації.

По закінченню офіційної частини місцеві активісти провели екскурсію для команди «Стоп корупції», що приїхала з різних куточків України привітати у своїх лавах нових антикорупціонерів.

 Фото: СтопКор

Зазначимо, Всеукраїнська громадська організація «Стоп корупції» створена для подолання проявів корупції на всіх рівнях – від побутового до політичного. За 5 років активної роботи до лав антикорупціонерів приєднались активісти з усіх регіонів України і навіть з-за кордону.

Другие новости