ПоддержатьУкраїнська

На складах у Чехії, підірваних в інтересах РФ, була зброя для України

StopCor
StopCor

StopCor

На складах у Чехії, підірваних в інтересах РФ, була зброя для України

Болгарський бізнесмен Еміліан Гебрев підтвердив, що його компанія Emco поставляла озброєння в Україну після 2014 року. У листуванні з американським виданням "The New York Times" він визнав, що зберігав боєприпаси на збройовому складі в чеському Врбетіце. Саме там 7 років тому трапився вибух, в організації якого підозрюють російські спецслужби, передає "OBOZREVATEL".

 Фото: armyinform.com.ua

"Завжди залишалося неясним, чому росіяни були так сповнені рішучості роздобути Гебрева. Тепер справа Чехії додає ще один доказ того, що Кремль переслідував його через ділові взаємини. Російські шпигуни двічі намагалися отруїти Еміліана. Тепер, згідно з викриттям у Чехії, вони також знищили партії його військового спорядження", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Гебрев стверджував, нібито припинив експорт боєприпасів в Україну на початку конфлікту на Донбасі в 2014 році. Однак тепер він "визнав те, що давно заперечував".

Газета нагадала: спершу бізнесмен заявляв, що озброєння, яке зберігалося на чеських складах, не призначалося для України. Але офіційні джерела видання в країні на умовах анонімності розповіли, що Emco підписала в 2014 році контракт на поставку артилерійських боєприпасів для українських військових. За словами колишнього чиновника, щоб не дати прихильникам Росії в болгарському уряді блокувати поставки, ящики з боєприпасами були помічені так, ніби вони призначалися для Таїланду (хоча Гебрев заперечував, що його компанія неправильно маркувала будь-які зі своїх експортних товарів).

"Кремль все одно виявив поставки і зажадав від уряду Болгарії покласти їм кінець. Надання військової допомоги українському уряду в будь-який час з 2014 року було б грою з вогнем", – пояснює NYT.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Міноборони Швеції заявило, що виведення військ РФ є «димовою завісою».

Другие новости